Veš mimo lidskou hlavu přežije maximálně den - takže na těch kobercích to být sice může, ale jen tak jak to spadne z hlavy a hned vleze na hlavu další - stejně tak se to ale šíří, že děti jsou pořád u sebe - dotýkají se hlavou .. a prostě to přeleze.
Ve škole se už snad prý hlavy kontrolovat nesmí jak to bylo za nás ... nevím. Určitě je povinnost to nahlásit ve škole, že se u vás objevily vši a ať si všichni zkontrolují hlavy u dětí.
Používání preventivně přípravky na vši je pitomost - ta veš si na to zvykne a nebude to na ně působit vůbec.
Podle mě tady není moc řešení, pokud je tolik nezodpovědných rodičů a nechají děti chodit zavšivené do školy a neřeší to. (mimochodem viz má švagrová co věděla půl roku že neteř má vši a neřešila to protože umyla hlavu jednou a nepomohlo tak to neřešila! Až po té co jsem tu měla neteř celé prázdniny jsem to zjistila co má v hlavě a myslela jsem že mě trefí šlak, že může být někdo tak nezodpovědný !) Takže lidi jsou fakt různí, bohužel. A stačí jedna taková blbá matka a je to v háji a furt dokola.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.