Přidat odpověď
Co jsem tak nahlídla do diskuze, tak už je tu vše podstatné napsáno, akorát bych měla velkou připomínku - "důtku" ne, ať manžela ani nenapadne ve vytýkacím dopise slovo "důtka" použít. Zákon mu neukládá možnost trestat zaměstnance "důtkami", mohlo by se to obrátit proti němu.
Manžel kdysi tohle slovo taky použil, nejspíš "ze zvyku", a když pak po letech měl kontrolu z úřadu práce (nyní chodí inspektorát práce), tak se kontrolorce z toho slova hrůzou zježily všechny vlasy na hlavě a dostalo se to zápisu z kontroly jako případ špatného zacházení se zaměstnanci (no, naštěstí, na ničem horším manžela nenachytali).
Jinak ve vytýkacím dopise musí být přesně uvedeno, čeho se dopustil, kdy se toho dopustil, co má změnit, do kdy to má změnit a že bude-li se to opakovat, bude následovat výpověď dle par. 52 pís. g (a ve výpovědi taky přesně specifikovat, kdy a čeho se i přes písemné upozornění z tehdy a tehdy dopouštěl) . Pokud vím, vytýkací dopisy nemusí být zrovna tři, klidně stačí jeden... akorát to chce počítat s tím, že zaměstnanec se proti výpovědi může bránit soudní cestou, takže to chce mít všechno podložené (v tomto případě pečlivě vedenou knihou docházky, uloženou kopií vytýkacího dopisu s podpisem převzetí nebo s podpisem a vyjádřením svědků, že zaměstnanec si to odmítl převzít... v krajním případě lze zaslat i poštou na doručenku).
Jinak okamžité zrušení (nikoli výpověď) pracovního poměru pro § 55 odst. 1 písm. b bych v tomto případě asi nepoužila, manžel ho dává po týdnu neomluvené absence (pokud se nepletu, soudem prošly i tři dny v kuse), kvůli pozdním příchodům by to asi bylo nepřiměřené.
Předchozí