| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Zbytečné zásahy do porodu

A brzy půjdu po šesté.Uf!
Rodila jsem 3* s doktorem a všema těma chemickýma vymoženostma.Díky zesíleným kontrakcím,potažmo bolestem,které byly v podstatě v kuse a trvaly několik hodin,jsem byla dezorientovaná,vyděšená,dostávala jsem křeče do stehen(ještě 2 dny po porodu jsem znatelně kulhala) a ztrácela jsem vědomí...Tak dokonale mi "urychlily" porod,že 2* měli problém ze mně kluky vyndat,jeden má díky tomu aspergerův syndrom(jako následek nedostatku kyslíku),já mám nadosmrti poškozenou páteř a dodnes noční můry.
2* jsem rodila s PA.Bez klistýru,bez nástřihu(většinou Vás stejně nastřihnou preventivně víc,než by jste se potrhala sama,pokud má mimčo správnou polohu).Pít jsem mohla-po troškách pořád,dostala jsem během první doby porodní i oběd,aby se zabránilo hypoglykémii a velké únavě v důsledku malého množství cukru v krvi,zmatenosti apod.,a abych měla sílu miminko vytlačit.
Měla jsem bolesti po třech minutách,ale protože byla zachovalá plodovka(zatím neodtekla),tak to byl jak silnější menzes a já se usmívala a povídala si s PA vtipy.Ani mi nechtěla věřit,že mám bolesti a radši to stopovala... :-D
Do tý doby bylo miminko nahoře a já se otevřela za celou dobu jen na dva prsty.Pak malá klesla, praskla mi voda a zesílily bolesti.Během půl hodiny jsem byla otevřená na 5 prstů,za další půl hodinu jsem měla pocit na tlačení,tak jsem prodýchávala.Po dalších cca 15 minutách se holka narodila.Od prasknutí vody do vlastního porodu to trvalo necelé 2 hodiny!Ta ,dnes sedmiletá,měla 4100g,ta nejmladší,dnes dvouletá,měla 3495 g.Nebyl potřeba ani JEDINÝ steh!U žádné z nich!Obě mohly hned po porodu zůstat se mnou,mohla jsem si je na pokoji klidně vzít k sobě do postele,aby se ohřály ode mně...Nebrečely,jen koukaly,krásně se přisály hned na sále...Prostě nádhera.
Takže příště zase jedině do nemocnice,kde zastávají vyčkávací taktiku. :-)
Vždyť nebudu nemocná.Jen budu rodit. ;-)A Vy taky-myslete na to! ;-)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.