Ten poslední odstavec - to je přesně to, co jsem psala výše. Hlavně aby se dobře napsal diktát a doplňovačka na nepravidelná slovesa. Co na tom, že pak člověk nedokáže cizinci vysvětlit cestu jinak než rukama nohama.
Taky mě mrzí, že se to od našich časů zjevně moc nezměnilo. V létě jsem mimoděk vyslechla konverzaci děvčat na sousední zahradě - starší sestra zkoušela tu mladší z angličtiny. A nevěřila jsem svým uším: "Ty seš úplně blbá, přece je: zájmeno, modální sloveso v základním tvaru, infinitiv, ..." a dál už to ani nedokážu reporodukovat. Prostě šprtaly stavbu anglické věty. A ta starší dusila mladší tak dlouho, až ta jí to odpapouškovala. Zjevně se to po nich ve škole takhle chce. Slečny tak 12 - 14 roků. Jímala mě hrůza z toho, že se takhle pořád učí.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.