| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak vybrat kočárek?

Byla jsem celkem překvapená z příspěvků maminek na téma Firkon. Já osobně mám F7 a jsem nadmíru spokojená. Je docela možné, že tento typ prošel inovací od původního, na něž je zde napsaná recenze, ale ten můj, kupovaný v lednu 2010, zatím obstává téměř na jedničku. Vzhledem k tomu, že v domě jej není kam uložit a nemáme zde ani výtah, "parkuji" kočárek ve voze, což obnáší každodenní i několikerou za den manipulaci se sestavením a složením, a na funkčost či pohodlnost pružinek a tahadel to nemá vliv. A kdyby snad ano, myslím, že postačí část, po které se posouvá onen mechanismus, lehce naolejovat či zastříknout silikonovým sprejem. Dále bych chtěla říci, že s druky taktéž nenám žádné potíže i přes každodenní používání. Nůžky s sebou rozhodně ke kočárku nenosím. Pomocný košík pod kočárkem je dimenzovaný tuším pouze na 3 kg, takže je pochopitelné, že na víkendový nákup to rozhodně není. Ale přiznávám, že je celkem přístupný jen z jedné strany, což není zrovna šikovné. Co se týká brzdy, tak tady příliš spokojená nejsem. Od začátku se mi na jedné nápravě brzda lehce "zapne" ale vypnout ji, to vyžaduje obě ruce a kleknout si k ní na kolena. Na druhé nápravě to jde jedna báseň. Zde je možná asi reklamace, nebo šikovné ruce pro rozebrání, vyčištění a opětovné složení. Ani s povětrnostními vlivy působícími na kočárek nemám špatnou zkušenost. Když je opravdu větrno a mám strach, aby miminku nefoukalo příliš do obličeje, mohu použít malou stříšku připínatelnou na tašku, tedy korbičku, a tím tak vytvořit menší otvor než nabízí skládací střecha kočárku. Co u Firkonu F7 postrádám, jsou přídavné kapsy a jiná poutka a udělátka, která u kočárku jsou tolik potřebná. A dále bych asi zmodernizovala tašku na rukojeť. Je pouze jednokapsová, tudíž velmi nepřehledná a přiznám se, že mnohdy vcelku malá. Jsem maminka aktivně založená a kočárek využívám nejen na chodnících v Praze, ale i na lesních cestách, ve velmi kamenitém terénu, v závějích sněhu...prostě všude, kam se chci podívat. A takovéto procházky a výlety jsou mou dennodenní náplní. S řiditelností nemám vůbec žádné problémy, ani se zády. Měřím 170 cm a díky stavitelné rukojeti nemám problém si ji upravit nejen ke své postavě, ale i vůči terénu. Při sjíždění kopců v Kinského zahradě či ze Strahova dolů se to obzvláště osvědčilo. Firkon F7 je v porovnání cena vs. spokojenost u mě vpořádku. Je jasné, že každý uživatel má své nároky na kočárek a tak nezbývá, než si každý svůj vysněný kousek vyzkoušet v prodejně a nejlépe, pokud je to možné, u nějaké maminky přímo v terénu. Pokud potřebujete plus ke kočárku Firkon F7, tak tady máte jedno ode mne. :-) Radana

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.