| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Obrana proti "černé magii"

Jasně, a tohle bych já třeba ani od doktora neočekávala, protože vím, že není čaroděj (a když to ví i o, začínáme se mít oba dobře).
Není potřeba, aby si sypal popel na hlavu, když se ukáže, že třeba sekce bezpodmínečně nutná nebyla (nebyla bezpodmínečně nutná ani v případě mého kříšeného syna, koneckonců to přežil a pro mě je lepší, že mě neřezali, žejo). Nikdo není věštec, aby viděl dopředu, ale je podle mně dobré, aby si to všichni zúčastnění uvědomili.
Kdybych po porodu syna nějak "kverulovala", jistě by mi řekli: "Co chcete, my vám zachránili dítě, co by vám jinak umřelo." Což není pravda, pravda je, že nedělali, co dělat měli a v poslední chvíli to dali do pořádku.
H. Goer píše, že právě v případě nerizikovýh fyziologických porodů je porodnice místem, kde se riziko vzniku komplikace zvýší. Proto, že tam rodička není kontinuálně pod dohledem, což doma v péči PA je.
Moje zkušenost to potvrzuje.
Neočekávám od doktora, že mě uchrání rizika, které ssebou každý porod nese.
Očekávám, že bude dostatečně erudovaný (zná vývoj svého oboru) pečlivý, slušný, nebude mi lhát a bude respektovat mé rozhodnutí. Byla bych blázen, kdybych si od takového lékaře nedala poradit a jeho doporučení přinejmenším důkladně nezvážila, než se rozhodnu jinak (ale já osobně bych spíš věřila, kdybych věděla, že JE KOMU).
Protože lékař, který má normálně v porodnici na starosti fyziologické porody, je doktor na kolečku, bez zkušeností, často i bez základní zručnosti sešít i malé poranění. Často ví velké houby, ale je v bílém.
Jo, má tam být někdo, kdo na něj dohlíží, učí ho, hlídá, aby se něco neblahého nestalo. Ten někdo tam někdy je a někdy také ne. Do tohohle jdeš, když předem nikde nezaplatíš nebo nejsi, jak říkáš, cukrovkářka s vysokým tlakem na prahu klimakteria. Nepovažuju to za bezpečné pro rodičku a dítě a vadí mi propaganda, která se na tohle téma vede, protože je lživá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.