| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč odmítá Výbor na obranu práv rodičů příručku sexuální výchovy

Madelaine, snad se nedostaneme tak daleko, že budeme na jazykových hodinách projednávat pouze politicky korektní témata?

Většině lidí je snad jasné, že na té jazykové hodině vůbec nejde o odhalování soukromých informací, ale o to, vědět jak co říci. Informace o tom, že mám dejme tomu jednoho bratra a dvě sestry a snídám rohlík s máslem nepovažuji za takové intimnosti, abych to v hovoru před cizími lidmi nemohla zmínit, a pokud náhodou snídám vejce s kaviárovou fáší a zapíjím to šampusem a nechci, aby se to někdo dověděl, můžu si ten rohlík beze vší újmy vymyslet. Stejně bude každému včetně kantora jedno jestli je to pravda nebo ne.

Hovory o věrnosti by naopak mohly být konverzačně velmi přínosné (myslím u dospělých lidí). Také jsem měla u jakési zkoušky téma "o výchově", měla jsem na to konverzovat se spolustudentkou, kterou jsem předtím nikdy neviděla. Není přece nikde psáno, že se jedná o Tvůj osobní postoj, a někdy to dokonce bývá postavené tak, že žák dostane zadání, aby to či ono stanovisko obhájil v rámci toho, že se učí debatovat, argumentovat apod.

Za jediné nepřípustné bych ve Tvém příkladu považovala to rozdělování na ty, kdo měli x partnerů. A to proto,že si myslím stejně jako u toho kompotu, že teoreticky a technicky se lze bavit téměř na jakékoli téma, ale nemělo by se zabíhat do vymáhání podrobností o KONKRÉTNÍCH osobách.

Konvenční morálky... to nevím, mně by stačilo bez ohledu na konvenční morálku, že by to mně osobně bylo nepříjemné. Ale v jazykové hodině dospělých bych to považovala spíše za příležitost procvičit si větu "Promiňte, ale tento dotaz je již příliš intimní a proto vám na něj neodpovím." ~y~~t~~t~~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.