| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč odmítá Výbor na obranu práv rodičů příručku sexuální výchovy

Ecim, sexuální i jiné týrání dětí ale je, pokud vím, řešeno zákonem. Tam by mi připadalo hrůzné, kdyby řešení těchto věcí bylo ponecháno jen na škole.

Možná jsme si ale tak úplně nerozuměly. Já jsem se domnívala, že máš na mysli nikoli přímé týrání a zneužívání (na které se už vztahují ty zákony), ale takovou tu "šedou zónu", kdy třeba rodič dítěti tvrdí, že je hloupé, že si ho vezme bubák ~j~ apod. - to je jistě vůči tomu dítěti v nepořádku, ale podle mého soudu to nemůžeš podchytit tak, abys zároveň výrazně neomezila i pravomoci, které by rodič vůči dítěti obecně měl mít. Navíc názory na to, co je správné a co nikoli se liší - jsou třeba absolutní odpůrci tělesných trestů a lidé, kteří dítěti občas dají na zadek, aniž by se jednalo o týrání.

Abych to shrnula: jsem všemi deseti pro, aby škola OBECNĚ informovala o sexu - tj. včetně toho, že existují různé úchylky, které společnost buď akceptuje nebo ne, dále že všechny sexuální aktivity mají být konsensuální a že existuje věk, do kdy je člověk "pod zákonem". To poslední většina normálních rodičů dětem stejně řekne a to, že to zopakují i ve škole, může pomoci těm zneužívaným uvědomit si, že něco není normální. S tím problém absolutně nemám, naopak.

Ale nelíbilo by se mi jakékoli přesunování těchto věcí na jinou než obecnou rovinu, a domnívám se i dle vlastních zkušeností ze školy, že není možné chtít po škole, aby suplovala etickou výchovu - tam je hlavní práce na rodině.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 9-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.