| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč odmítá Výbor na obranu práv rodičů příručku sexuální výchovy

Simmy, a jak by ses dívala na informaci podanou takto (z hlediska rodiče):

"K sexuálnímu soužití řada lidí přistupuje různě. Jsou lidé, kteří partnery střídají vcelku nezávazně, jsou lidé, kteří mají dokonce i více partnerů najednou. Pak jsou lidé kteří za život vystřídají několik vážných vztahů, a dále jsou lidé, kteří ten svůj "pravý" vztah najdou hned napoprvé a mají za život jen jediného partnera. Někteří lidé se s partnerem "vyspí" prakticky hned, jiní čekají až na bližší poznání a zase další se sexem čekají až do té doby, dokud neuzavřou manželství.

Můj osobní názor je takový, že je dobré partnera nejprve dobře poznat, než si s ním něco "začnu" fyzicky. Z mého hlediska není potřeba čekat až na manželství, ale zcela jistě na pocit, že si s tímto člověkem vzájemně rozumíme, přitahujeme se, že by to zkrátka mohlo být "ono". Měla bych to ale udělat až v okamžiku, kdy to budu skutečně SAMA tak cítit, a neměla bych podléhat jakémukoli nátlaku - ať už ze strany toho člověka, vrstevníků nebo kohokoli jiného.

Měla bych také mít na paměti - ač se to v zamilovanosti může zdát příliš přízemní - že pohlavním stykem si mohu přivodit nejen velice příjemné pocity, ale také závažnou pohlavní chorobu, a v neposlední řadě miminko. Znám toho člověka natolik dobře, že mu věřím, že žádnou chorobou netrpí? Shodneme se na typu antikoncepce? Umím si představit, jak by se zachoval on i já, kdyby nám ta antikoncepce selhala a miminko bylo na cestě?"


Pro mne by zase bylo dogma, kdyby někdo tvrdil mým dětem, že se sexem je nutné čekat až na manželství, ale pokud se někdo rozhodne počkat tak jako Ty s manželem, připadá mi to naprosto v pořádku.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.