| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Proč odmítá Výbor na obranu práv rodičů příručku sexuální výchovy

Já to sice mám s těmi hodnotami jinak než vy, ale souhlasím, že by škola v tomto směru do rodičovské výchovy neměla příliš zasahovat... Škola má především učit. Tedy sex podat dětem v první řadě z té biologické stránky. Spermie, vajíčka, cyklus, oplodnění, pohlavní choroby, možnosti antikoncepce atd. ... Když to řeknu zjednodušeně, tak aby se třeba dvanáctiletá holka nebála, že otěhotní, když se bude líbat se spolužákem, nebo že když si podá ruku s HIV pozitivním, tak dostane AIDS...
Přemýšlím, jak jsme to zvládli my před dvaceti lety... Ve škole žádná sexuální výchova nebyla, v biologii se to bralo až v sedmé třídě a učitelka to podle mě celkem odbyla... Ale nafasovali jsme nějaké knížečky typu "když dívka dospívá", moje máma nám půjčila Školu pro snoubence a novomanžele (kde to bylo všechno probráno do základu z biologického i etického hlediska), a tak jsme bez újmy dospěli...
Myslím, že rodiče by se neměli té zodpovědnosti vyhýbat, bát se jí nebo se jí zříkat a házet to na školu... Je to škoda. Aspoň nějakou adekvátní literaturu by mělo dítě od rodičů dostat a vědět, že když něčemu nebude rozumět, může se přijít zeptat. Ale ideální podle mě je se o tom s dítětem bavit odmalinka a vpravovat je do toho tak nějak přirozeně, bez křeče. Moje malá ví už od dvou let, že holky mají prcinku a kluci mají penis (a taky ví, jak vypadá) a že se "vylíhla" u maminky v bříšku a že se vyklubala ven tou dírkou dole, takže ve dvanácti nezažije žádný šok ~t~ Já osobně necítím žádné rozpaky, když tohle dvouletému, tříletému dítěti vysvětluju, a myslím, že když si takhle obě zvykneme o tom normálně mluvit, tak že se ty rozpaky neobjeví ani později a že si o tom budeme moct promluvit třeba i během dospívání, až to začne být aktuální... Chci, aby základ měla ode mě, chci nad tím mít prostě jako máma kontrolu, protože bych nerada, aby mi jednou přišla ze školy s hlavou plnou nějakých nesmyslů (ať už od spolužáků nebo od kantorů) a já abych to pak horko těžko napravovala... A taky jí musím vštípit, že je to intimní záležitost a že se nemusí s nikým bavit o tom, jestli už má měsíčky nebo jestli masturbuje... (to kdyby natrefila na úchylného pedagoga, který by chtěl hrát Kompot) ~q~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.