| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Dejme dětem šanci

V DD jsem pracovala. Myslím, že největší šanci by děti měly, kdybychom nejméně polovinu DD zrušili a děti rozmístili do rodin. Na 1 dítě v DD jde ze státního rozpočtu měsíčně cca 20.000,- Kč. Navíc z jiných rozpočtů čerpá DD finance na opravy a rekonstrukce budovy. Je to hodně nebo málo peněz? Při stejných počtech by musela mít 4-členná rodina měsíční příjem 80.000,- Kč. Nemá, disponuje s podstatně menšími zdroji, navíc bydlení si pořizuje za své. Máme v blízkosti DD. Na 50 dětí tu pracuje 33 pracovníků na plný úvazek. Děti opustí DD v 18 letech, neumí si uvařit, je tam přece kuchařka, neumí si vyprat, v DD byla švadlena+pradlena v jedné osobě, neumí hospodařit ani se o sebe postarat. Na cestu dostanou 10.000,- Kč. Jak z toho přežijí déle než měsíc?
Vážení, dejme dítka do rodin, dejme na ně POLOVINU toho, co na ně stát dává dneska a požadujme jednoduchou účetní knihu se zápisy o výdajích. Vsadím boty na to, že rodina dítko vychová lépe a ještě mu do počátku samostatného života něco naspoří, ne jen nějakých usmolených 10.000,- Kč, které dostává dítko na cestu z DD, kromě svého oblečení. Minimálně ho naučí domácím pracem, základům hospodaření a strategii přežití ve společnosti.
A ještě poznámku, za kterou mne můžete kamenovat: pracovala jsem v DD ještě za komunistů a poté za kapitalistů. Za komunistů jsme se snažili, aby se děcka dostala jako učni do podniků, které měly internáty a svobodárny. Děcka mohla bydlet na internátech, vyučila se řemeslu a po vyučení bydlela na svobodárnách. Řada z nich se zařadila do normálního života, vdala/oženila se a měli normální rodiny. Vymoženosti jako svobodárny jsme zrušili, děcka kopneme do zadku. Ještě že začaly vznikat různé domy na půli cesty a podobné instituce, jinak děcka končila pod mostem nebo v horším případě v původních nefunkčních rodinách. Pácháme různé pdpoůrné programy, stojí to hodně peněz, ale starý a vcelku funkční systém jsme holt museli v zájmu "budování blahobytného kapitalismu" zrušit. Nechci rejpat, podle mne byl lepší, dal možnost dětem, rozvedeným, osobám po výkonu trestu a dalším. Dnešní sociální systém jim těch možností dává podstatně méně.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.