| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Do peřinek!

Dobry vecer, muj prvni syn (prosinec 2007)Jachym mi prvnich 14 dni prorval jako tur, az mi nakonec kamaradka poradila prave zavinovani. Ja jeste letela do knihovny, rychle napujcila literaturu, rychle neco precetla o zavinovani a zkusila. Tato kamaradka (dobra to duse!)mi jeste zapujcila "klasickou zavinovacku" (jak se tu nekdo pidil po "polovysypane perince od Kiedroňové:-) )- normalni polovysypany (peri) velky klasicky polstar (peri vycistene a zasite v novem sypku) povleceny do povlaku a zacali jsme zavinovat. K tomu mi zapujcila velmi siroke bavlnene "pruhy", ktere se pouzivaji na moravskych krojich jako ozdoba a lemovani :-), abych mohla chlapecka "prevazat". Nad alergii jsem sice premyslela, ale byla jsem tak vycerpana a nevyspana, ze jsem to proste zkusila. Vysledek? Ja konecne jakztakz vyspana (kojila jsem co 2,5 hodiny az do 4 mesice), mezi kojenim maly velmi dobre spal - ale zavinuti muselo byt pevne, vcetne rucicek. Pevne vazani a zavinovani si tvrde vyzadoval na kazdy spanek (dopoledni, odpoledni, nocni) a to az do 6 mesice!, kdy uz nam tedy pochopitelne polstar nestacil, takze mi maminka usila "rychlozavinovacku" velkosti 1m x 1m a vesele jsme vazali dale. Casem uz nemusel mit napevno nozicky, ale rucicky chtel mit u telicka stale. Pediatricka nas nakonec radeji po 6 mesici poslala na neurologii, zda je vse O.K. (ano, bylo, normalne se vyvijejici kojenec, doktor mi dokonce rekl, ze kdyz si to bude vyzadovat, az vazu klidne do roka).Satek - take jsem meli, ale hrube se mu v nem nelibilo, i kdyz jsme zkouseli radu uvazu (ovsem take jsem asi vzdala kvuli sve skolioze). Druhý chlapecek Jonáš (kveten 2010) se narodil, kdyz byla velka vedra, mela jsem prichystanou jen rychlozavinovacku, pouzivali jsme do cca 3 mesicu. Jonas naopak vubec nevyzadoval pevne vazani, stacila mu jen rychlozavinovacka, posleze plynule presel na spani ve spacim vaku. V satku se mu libilo vice, ale nakonec jsme presli na Manducu, ve ktere si lebedi. Dalsi miminko cekame opet v prosinci 2011, pripraveny budu mit jak perovy polstar tak rychlozavinovacky, tak uvidime....

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.