| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ambulantní porod - zdravý novorozenec patří do rodiny

Jsem pro jakýkoli druh porodu - od stoje na hlavě v borovém houští mezi menhiry až po plánovaného císaře na přání a jsem pro to, aby matkám bylo umožněno rodit, jak je napadne (i kdyby to měl být pouze nadstandard).

Jak jsem se přesvědčila sama na sobě i z ohlasů různých známých, příbuzných i kamarádek, nejdůležitější je psychika matky, potažmo dítěte. A na psychiku velká část zdravotníků a většina lékařů NEVĚŘÍ! ~e~
Udivuje mě to, jelikož se o velkém,, avšak nezměřitelném dopadu psychiky na zdraví člověka, popř. na hladký průběh fyziologických změn, učí i na zdrávkách i na lékařských fakultách (tam je to ale často zesměšňováno).

Dobrý doktor chápe, že se na pacienta neječí, nechováme se k němu arogantně a nezacházíme s ním a priori jako s blbem - to je však záležitost slušného vychování, nebýt hulvát a nafrnělec.
Ale dobrý doktor už nechápe, jak moc pacienta ovlivňuje chování zdravotníků, prostředí, organizace celého toho podniku.
Dobrý doktor neví, že právě porodivši matku, které stříkají hormony ušima a cuká jí oko, jak bude kojit, neb rozdíl mezi načtenou teorií a praxí je další šok, dokáže na léta traumatizovat staniční sestra vizáže a chování koncentráčnické dozorkyně nebo dětská sestra rozdávající prvomatkám pumpičkové odsávačky, aby se rozkojily, ale odmítá pustit na návštěvu laktační poradkyni, dobrý doktor neví, že rooming in je důležitější, než si kdo umí představit (protože děti z baby boxu přece taky přežijou)...
Dobrý doktor tohle všechno při nejlepší vůli neví, výtečných doktorů je málo a špatnému je to egál.

Ambulantní porod se mi z MÉHO hlediska líbí víc než domácí porod, ale nelajsla bych si ho čistě z lenosti a opatrnosti, neb pro ambulantní porod musí mít člověk podmínky DOMA, aby mohl opravdu ležet "v koutě" a ne se pár hodin po porodu začal starat o novorozeně, batole, chlapa, zvířata a domácnost ~d~ ~;)
Šestinedělí v koutě se totiž dodržovalo už před dávnými časy - porodit na poli, ok, ale druhý den už se na pole rodička nehnala - ani za týden.
Pokud se nejednalo o nějaký hororový případ (matka sama s x dětmi bez příbuzných a sousedů aj.), věděla i slabomyslná výměnkářka, že se z kouta neleze, neb jest to "vo hubu" ~;)

Osobně jsem pro porodnici a pár dní po porodu v ní - těch 72h se mi zdá rozumných...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.