| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Ambulantní porod - zdravý novorozenec patří do rodiny

Markéto - já byla hned po císaři na oddělení šestinedělí, na samostatném pokoji (nevím, proč ne na JIPce, ale nerodila jsem v celkové anestezii ~d~ ). Dítě mi přinesli 2x ukázat a nechali mi ho pochovat, to už bolest stoupala, ale ty chvíle s chlapečkem si jasně pamatuju (vše okolo je zastřené, všechno jsem si hned zapisovala jak idiot, abych neměla úplnou "amnézii" - psát vleže naznak, jednou rukou - v druhé kanylu...no, od porodnice jsem zápisky otevřela jen jednou ~:-D ).

Jenže na novorozeneckém je sice dětská sesterna, kde se sestry starají o děti, které z různých důvodů nemohou být s matkou (rooming in tam funguje), ale toto privilegium je vyhrazeno pouze zcala zdravým dětem.

Při jakékoli komplikaci (u syna hyperbilirubinemie, která nastala hned po porodu; u jiných i běžná dětská žloutenka, která potřebuje fototerapii apod.)se dítě odváží do dětského pavilonu (200-250m), kde je oddělení patologických novorozenců a tam setrvá tak dlouho, dokud se matka není schopna nastěhovat za ním.
Nastěhování ovlivňuje kapacita lůžek.
Přímo na patologických novorozencích jsou lůžka asi 2 nebo 3 a matky většinou bydlí na kojeneckém, což je stejné patro a dochází za zamčené dveře každé 3h kojit.
I tyto matky mohou ještě mluvit o štěstí.
Zažila jsem plačící prvorodičku, které sdělili, že má jet domů, jelikož tam pro ni nemají místo a dítě má jezdit kojit a vozit mu odstříkané mléko cca 40km...

Zkrátka - porodnice a personál nadprůměrný a opravdu nemohu říct naprosto nic negativního, ale organizace tohoto podniku... ~8~ ~7~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.