| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila do vody venku pod širým nebem

Předně tedy gratuluji k miminku...

Nicméně. Druhé dítě jsem rodila doma a mám to v plánu i u třetího. Ale plánovaně neasistovaný porod je pro mě opravdu nemyslitelný, na ten se totiž nevztahují žádné statistiky, které se domácích porodů týkají (ty jsou všechny s porody vedenými PA) a tudíž o jejich bezpečnosti nevíme skutečně nic. Čistě selským rozumem je zřejmé, že jsou zákroky ve chvílích nouze, které sama na sobě ženská neudělá (a chlap, který to nezná už vůbec ne), mám namysli např. manuální kompresi dělohy při poporodním krvácení, manévr při dystokii ramének, vybavovací manévry při nečekané poloze KP atd. Navíc v článku nějak nevidím, že by se během porodu kontrolovaly ozvy, tudíž nevím, z čeho bylo usuzováno na stav miminka, hlavně během toho hodinu a půl trvajícího tlačení, jak rodička sama na sobě hodnotila, jestli je rotace hlavičky normální, jak by třeba diagnostikovala a řešila distokii... Taky si moc neumím představit, jak efektivní by byla případná amatérská resuscitace novorozence (tam by bylo přistavené auto na dvě věci). Prostě pro mě opravdu zbytečný risk, toto už prostě nespadá mezi domácí porody, které lze považovat za stejně bezpečné, jako porodnicové.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.