| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Jak jsem rodila do vody venku pod širým nebem

Zdravím všechny diskutující i autorku článku.
Po dlouhé době mě to nedalo nereagovat. Jistě byl porod takto přírodně velikým zážitkem, ale skutečně také velikým rizikem. Ta zdravotně vzdělanější osoba byla v tomto případě žena, a jak ona by si pomohla, kdyby například ztratila vědomí? Já jsem jednoznačně pro porodnici, právě pro snížení rizika. Zároveň však chci vybídnout otce, aby byli nejen u porodu, ale i po něm s maminou a prckem. Za komančů to nešlo, ale u všech našich tří demokratických dětí jsem byl nejen u porodu, ale také minimálně jednu noc s nimi. Mamina odpočívala a o prcka jsem se staral já. Stačilo doplatit jen lůžko. Takto jsme rodili v Krči a 2x v Benešově. Skutečně jsem tam byl jediný tatínek a nechápu proč. Jen manželka se smála, že si naše dětičky musí myslet, že maj fousatou maminku. Braní dětí, o kterém píšete, zažíváme spíše u těch větších. Kdy například dcerku píchla do jazyka vosa, a v nemocnici chtěli s manželkou vyplňovat nějaké idiotské papíry a mysleli si, že tehdy dvouletého prcka někam odnesou a budou na něm dělat své vědecké pokusy. To se naštěstí se zlou potázali a žena se od ní nenechala odtrhnout. Po mé práci jsme se prohodili a ona jela za našimi 4-mi ostatními potomky a v nemocnici s naší princeznou jsem byl já. A také dorazila sestra a brala jí, s tím že jí za chvíli přivede zpět. „Co jí chcete dělat?“ ptal jsem, „Jen ji vezmeme krev.“ odpověděla. Ta podivná ženščina si vskutku myslela, že budou mučit mou dcerku beze mě! Už tak vyděšené dítě! Když pak asi minutu jí ryla jehlou ve hřbetu ručičky, protože byla navíc neschopná, pochopil jsem, že patrně nechtěla svědky svého amaterizmu.
Proč to ale píši je hlavně proto, abyste tatínkové nenechávali maminy v porodnicích samotné. Jsou tak zranitelné, unavené a kolem je spousta podivných lidí, kteří jistě nedělají nic špatného, ale nedělají to s takovou láskou a neumějí té Vaší mamině tak naslouchat jako vy. Zamyslete se, jestli dementní zvyk zapíjení novorozeněte nemůžete odložit o den a alespoň tu první noc raději nehlídat jestli je o Vaši rodinu dobře postaráno. Pak bude jistě méně nebezpečných pokusů, jako tento, jak Vás přimět k zapojení se do celého dění kolem příchodu nového človíčka.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.