To je opravdu bohužel dost nefér, že volba délky rodičáku je závislá na možnosti čerpání PPM. I jiným způsobem by se dalo ochránit to co tím zřejmě zákonodárce zamýšlel. A k tomu že státní rozpočet musí vytrhnout ženský na mateřské se raději ani vyjadřovat nebudu.
Ale je jedna možnost jak toto celé co je popsáno v článku obejít, a setkávám se s tím že to maminky vůbec neví a na sociálce jim to neporadí. Pokud by teoretický nárok na PPM měl otec dítěte, tak lze docílit možnost volby délky rodičáku na něj. S dítětem je doma matka, ale rodičák pobírá při zaměstnání otec. Oproti dřívějšku je ale rozdíl nyní v tom, že na tu PPM musí byť na krátkou dobu skutečně nastoupit. Je to trochu administrativně náročnější překonat úředního šimla, ale jde to, na internetu lze najít postupy jak toho docílit.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.