| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Vázat písek do otýpek

Marketo,

vzdyt pisu "MOZNA by stalo za otazku" a jsem v rozpacich, jak by se to dalo interpretovat. Z jedne strane, jde fakt o vetsi ci mensi hrstku psychopatu. Ale zarazily mne dve veci: za tu kratkou dobu, co jsem precitala diskusi, cire urazlivy prispevek - demonstrantky ve fotkach jsou tehotne a asi jsou spindiry (reprodukovat to cely nedokazala bych ani) sklizel velky uspech ve forme prizniveho hodnoceni a ohlasu, po par dnech jiz tam visela rozsahla diskuse tohotez obsahu. Takze prekvapil mne objem souhlasu. Za druhe, je to prece posun, diskuse na IDnesu znam, byly tam alternativni zivotni styly (zvlastni, ale budiz) a ty zmanipulovane z mediich prevzate vyroky, kdo prevezme zodpovednost, je to hodne nebezpecne a bla bla bla. K tomu se vazaly i urazky, ale jak rikam, presun je zrejmy.

Obecne u sousedu na sever zapad a jih trochu orientuji se do te miry, do ktere znam jazyky, a takovou stvanici bych predpokladala pouze u Mad""aru. Tam mam spoustu pratel, ale neznam jazyk, tak porovnat neumim. Velmi silne mne ta atmosfera po te, co jsem zase zapojila do ceskych debat po tehotenstvi a porodu v Nemecku - vlastne jsem se mrka sem posledni mesice pred prvni demonstraci v 2008. Tam mne nikdo vazne za tu celou dobu nedotkl ani naznakem, presto ze volba je take mensinova (1-2 procenta), presto ze jsem musela komunikovat s zenami, ktere mne neznaji jako treba urednice v pojistovne, v matrice, v zdr. institucech a pod. Jiste mezi nimi byly nejake traumatizovane (jak se zde laskave omlouva nevrle reakce), ale zadna nic neprijemneho mi nikdy nesdelila, at si o tom myslela cokoliv. A Nemci nejsou nejak casove dal: navrat domacich porodu a zarizovani prirozene orientovanych klinik je u nej pomerne novy jev, a i polovina nemeckeho obyvatelstva jsou take z komunisticke kleci, takze ani zralejsi liberalni demokraci vysvetlit by to neslo. Tradicni bez pretrzeni je tam pouze solidarni stav porodnich asistentek, ktere si vzajemne nedaji, a tvori vyrstvu v nemocnicich, na ktere nezavisle PA spolehaji jako ochranu pro svoje klientky.

Podobne drsne jsou diskuse v USA, spise mezi odborny kruhy nez ve verejnosti. Kritika pragmatickeho vztahu k pravde v mainstreamovych lekarskych publikacech je mozna znama z knih a clanku Henci Goer. Ale zase, americane maji tu samozrejmost, ze kdyz jim nejaka komunita nesedi, tahnou dal, neplati pojisteni, kdyz nechteji, takze nemusi rozcilovat se tim, co jim mainstreamovy a velmi komercni establishment nabizi a muzou si platit sluzby, ktere jim vyhovuje, orientovat se dle nazoru expertu, ktere jim se zdaji veruhodnejsi (Cochrane Collaborations je take instituce vytvorena v USA). Takze prenaset americke vasne na malomestackou spolecnost v Evrope neni asi to nejstastnejsi.

Mne jako tehotne ta vlezlost a agrese, verejne lzi a mocenska arogance vadila by nesmirne.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.