| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Matka s kočárkem - obtížný hmyz?

V mnohém se Šárkou souhlasím. JE to sice lepší, než v r. 1981, kdy jsem měla první dítě,ale obecně je to bída. Paradoxně mi nejčastěji pomáhají s kočárkem starší ženy a muži - Ukrajinci! Lidé se opravdu rádi baví pohledem na vzpírající matku. Co z tramvaje, to se dá kočárek vynést, ale ty tři schody do tramvaje při nástupu jsou luxus! Vážím 45 kg a od doby, co se mi na jaře narodil chlapeček nosím zásadně kalhoty a dlouhé sukně, protože mám stále na nohách modřiny od kočárku. Minule už i na rameně, když mne ve dveřích na Václaváku při vystupování doslova sejmul pán, který spěchal. Ale dobrá zpráva - když z kočárkem stojí na zastávce muž, pomůžou mu soukmenovci do tramvaje, mám vyzkoušeno a vypozorováno. KDyž pak doma hovořím, že mi zase ujela tramvaj, protože jsem... jsem za blbečka, který se neumí správně usmát a správně požádat. Osvědčilo se mi spojit se s jinou matkou, kterou náhodně potkám na zastávce, v Paláci knihy, při vstupu do obchodu apod. Vzájemně si pomůžeme s kočárkem a jak jsme v převaze a soběstačné, najednou je klid. Můžeme i do výtahu, který byl pro jednu matku nedostupný, prý je jen pro personál. Obchod s přeškrtnutým kočárkem bych bezostyšně strhala na příslušném obecním úřadě, v tisku a pod. Pár prodavaček to na mne zkusilo, a velmi slušně a velmi nahlas jsem jim vysvětlila, že se mýlí. Zde se naopak lidé hned přidali a v obchodě si zadělali na ostudu. Dávám si ovšem pozor, abych při vstupu do obchodu neměla špinavá kolečka. Těžké dveřa a zavírání je opravdu úžasně, už mám nacvičených několik pozic, jak na ně a uvažuji, že nejen náklaďák, ale i matka s kočárkem, by měla být vybavena zakládacím klínkem.
Diskriminace pokračuje i v linkových autobusech, tam mnozí řidiči odmítají vzít kočárek do zavazadlového prostoru, marně je složený. DOvnitř se samozřejmě v mnohých autobusech nevejde. Zde jsem informovala Krajský úřad a příslušné dopravce a tvrdě bojuji o své právo. NEhodlám být hmyzem a nejsem povinna jezdit výhradně autem. Po některých probděných nocích je to skutečně i nebezpečné. Příjemnou změnou je chování personálu ve většině restaurací, tam již matka s kočárkem hmyzem není.Asi bude trvat, než si lidi zvyknou, že matka má právo jezdit jen v parku a když potřebuje něco vyřídit nebo jen tak běžně provozně žít, má povolat babičku nebo hlídací službu. V cizině už to umějí, tam se s kočárkem počítá, časem se to naučíme i u nás. Nelze mít dítě za všech okolností v šátku nebo nosiči.
Mirka Paclová

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.