| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Placenta - co nás v ČR zatím nenapadlo

Co je placenta? Je to orgán. Takže jsem pro to, aby se k ní v nemocnici chovali jako k jakémukoliv jinému orgánu - ledvině, slezině, plíci atd. Jestli je možnost si vyžádat svojí vyoperovanou ledvinu, nevím.

I osobně vnímám placentu jako orgán (ne jako něco víc, jako něco mezi orgánem a dítětem)~a~, takže nevidím důvod, proč bych ji měla zakopávat na zahradě. Navíc si neumím představit, jak se těsně po porození dítěte hrnu kopat jamku. Nebo by ji měl manžel uložit na mrazák a "pohřeb" by se uskutečnil, až nabydu sil? ~e~

Proč přírodní kmeny placentu zakopávají? Podle mne to není proto, že by ji nějak zvlášť ctily, ale prostě proto, že v jejich podmínkách není možné ji odhodit do infekčního odpadu. Čili jsou jen dva způsoby pro likvidaci - zakopat nebo spálit.~5~ A zlikvidovat se musí, jinak by se na ní vrhl hmyz a zvěř. Tady se hledá mystika v něčem, co je ryze praktické.~d~

Pokud některé kmeny považují placentu za dvojče, je to z jejich pohledu logické - vychází to z matky a je to s dítětem spojeno šnůrou. zas v tom není nic mystického, ale hledání rozumného vysvětlení toho, co vidí. A jestliže považují placentu za dvojče, tak je jasné, že se k ní chovají jinak. U nás se mrtvě narozené dvojče také nevyhodí do infekčního odpadu. ~a~

Že placenta může obsahovat nějaké prospěšné látky, to je jistě pravda. Ale řekla bych, že jak která. Pokud vím, tak může být placenta i "vyčerpaná", že už nestačí dítě vyživovat, tak ta je asi k ničemu.

Že by mohla pomoci zastavit krvácení při porodu - to by ale musela být asi cizí placenta, ne vlastní.~t~

Při svých porodech jsem chtěla darovat pupečníkovou krev. V jedné nemocnici to umožňovali, ve druhé ne. Nakonec to bylo fuk, protože jsem rodila cs.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.