| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nedostali jste se na víceleté gymnázium? Gratulujeme.

Milado,
já si naši debatu pamatuju a myslím, že tu nic rozporuplného netvrdím. Neříkám, že se v Praze a blízkém okolí nerodí více dětí než jinde, naopak, cituji vlastní vyjádření:
"Teď je to spíš o tom, že na gymply ve velkých městech se hlásí víc dětí díky mnohem vyšší hustotě obyvatel těch měst..."

Vyšší hustota obyvatel zároveň znamená vyšší porodnost, ta je ale v těch velkých městech taky kopírující celostátní situaci, více či méně. Větší vliv má stálé přistěhovalectví a prostě to, že je tam opravdu celkově víc dětí. Podle mě nejsme vůbec v rozporu.
Štěpánka ale tvrdila, že se v r. 2000 narodilo o hodně více dětí než rok předtím, to prostě pravda není, skutečně silné ročníky do škol typu gympl teprve přijdou a věř, že i v Praze bude ten nárůst znát, vím dobře, jak narvané byly pražské porodnice v letech 2006-2009 ve srovnání s lety kolem 2000 - tam nebyl problém žádný zásadní. Proti zájmu, který je o gymply teď, bude ten v následujících letech na úplně jiném levelu.

Jinak ano, byla jsem to já, u koho na malém městě brali prakticky každého. Rozdíl ale bude velký i v tom, co píšeš dál - hlásilo se 17! dětí ze třídy - u nás se hlásí(letos se hlásilo) ze třídy jedno až dvě děti (třídy cca 25 dětí), takže to podle mě odpovídá - u nás je vezmou(téměř) všechny, u vás kdyby vzali všech 17, tak by to asi byl jiný poměr dětí ve třídě...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.