| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Nedostali jste se na víceleté gymnázium? Gratulujeme.

S autorkou článku naprosto nesouhlasím.
Pokud základní školy nenabízejí pro chytřejší děti zajímavější-náročnější variantu studia nemají v podstatě chytřejší děti jinou možnost,než na ten osmiletý gympl odejít.
Kvalita našich základních škol je více,než pochybná a,jak to vypadá na druhém stupni nemusím snad vyprávět.
Za poslední roky mám navíc pocit,že tu nejsou ZŠ pro děti,ale děti pro ZŠ. Když jsem letos šla pro přihlášky a zápisový lístek dostala jsem v podstatě vynadáno,co si to dovolujeme odejít.Měla jsem pocit,že nikomu nejde o moje dítě,ale spíš o to,aby nepřišli o peníze za hlavu a,aby jim neodešli chytré děti. Já je chápu,že se jim zhorší prospěch třídy a,že se jim bude hůř pracovat,ale to je jejich problém ne můj. Kdyby svou prezentaci postavili na tom,"podívejte se kolik dětí je od nás schopno přejít na gymnázium" bylo by to o jiném. Ze strany školy ovšem nebyla učiněna absolutně žádná nabídka přípravy dětí ke zkouškám. Spíš je odrazovali,aby to nechodili ani zkoušet.
Přiznám se,že tohle mě opravdu hrozně štve. Místo motivace srážení a můj pocit toho,že v systému opravdu nejde o to dítě.

Na gymnáziu už jedno dítě mám a druhé nastupuje do primy v září a nemůžu říct,že bych udělala chybu.Naopak. Moje dítě konečně chodí ze školy s tím,že ho něco zaujalo. Vypráví jaký dělali pokus,co zajímavého se dozvěděl atd. Moje dítě je tam spokojené a druhé dítě se těší taky.
Žiju v Praze,kde je poptávka po tomto typu školy velmi vysoká. Převis uchazečů je mnohonásobně vyšší,než faktický počet míst,takže rozhodně nemám pocit,že by se na gympl mohli dostat děti,které tam nepatří. Navíc mi říkala paní ředitelka jednoho toho gymnázia,že letos bylo hodně chytrých dětí,že ty výsledky jsou velmi vyrovnané.
A ještě další aspekt je pro mě důležitý. To,že mám děti na gymnáziu od páté třídy je pro mě plus v tom,že nebudou muset dělat přijímačky v tom nejhorším pubertálním věku. Třeba budou v pohodě a třeba taky ne,takže za mě mám prostě děti na střední škole a jsem v pohodě.


Štěpánko,
věřím ti,že z těch dětí jsi v červnu totálně ko. Já bych nechtěla učit ani za nic.Takže vydrž ještě měsíc a máš prázdniny.~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.