| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co je to preeklampsie?

Já bych ráda dodala odvahu všem těhulkám i maminkám, které plánují dalšího potomka a mají strach z preeklampsie. Nejdůležitější je přečíst si o problému co nejvíce ( viz.též těhotenská gestoza, předčasné odloučení placenty, hypertenze v těhotenství - google to řeší 8-) a nebát se na vše, co vás trápí, nebo vám není jasné, zeptat vašeho lékaře.
Poprvé jsem rodila velmi mladá(měsíc do 18.narozenin) v r.1985. chodila jsem pravidelně do poradny, dodržovala životosprávu. Ranou gestozu ( celodenní zvracení, ve 4.měsíci -2kg pod normální váhou) vystřídala pozdní gestoza - otoky(noha o 3čísla větší) nárůst hmotnosti o 22kg, gynekoložka mě poslala do nemocnice, že se jí plod zdál malý. Při přijetí tlak 220/180. 10 dnů jsem dostávala infůze, pak přišly stahy, předčasné odloučení placenty, které personál nerozeznal. Ležela jsem na "hekárně" a měla jsem skoro 4 hodiny tvrdé břicho, sestra vždy přišla, řekla, že mám právě stah, že si mám hlídat, jak často se opakují a že takové mladé nány má nejradši...strašně jsem se styděla, pořád jsem jí říkala, že mám to břicho tvrdé už od 12.15hod...Císařský řez, pro dceru (2800g/50cm) bohužel pozdě...
O 4 roky později, opět otoky, vysoký tlak, 20kg navíc - už jsem byla informována, chtěla jsem do porodnice dříve a syn přišel na svět císařem (3400g/52cm), je OK
Byla jsem vděčná, že mám živé dítě a už se mi nechtělo pokoušet osud, ale po 6letech jsem nečekaně otěhotněla a jsem velice ráda, protože mám zdravou holčičku (no,17ti letou slečnu 8-)
Po předchozích zkušenostech jsem byla předem vyděšená...ale dostavila se pohoda, žádné potíže, přibrala jsem 6kg, 12 dnů před termínem mi v poradně naměřili vyšší tlak, jela jsem přímo do nemocnice, po týdnu jsem poprosila lékaře, že mám často "poslíčky" a mám veliký strach a když je jasné, že po 2 císařích budu rodit opět císařem...řekl, že mě vezme hned ráno a já byla šťastná jako blecha.
Doufám, že jsem vás nepoplašila - ty hrozné věci se odehrály před čtvrt stoletím, kdybych mohla mít s sebou někoho u porodu, nestalo by se to...já jsem taková mírná ovce...ale vy se nedejte, ozvěte se, když se vám něco nezdá!
Psala jsem to proto, že se o tuto problematiku zajímám, jsem ráda, že se o tom píše...
Nenechte se odradit, jen se vždy snažte získat co nejvíce informací...Preeklampsie se může, ale nemusí vyskytnout vícekrát, hlavní je vědět, o co jde a jak s tím bojovat!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.