Píšete, že homeopatie funguje na principu podávání informací a píšete to jako nezpochybnitelný fakt. Dosud si myslím, že jde jen o experimentálně neověřenou hypotézu. Podle Vás je to ale fakt.
Mohla byste mi, prosím, napsat, kdo a a kdy tuto teorii dokázal?
Zakladatel homeopatie to jistě nebyl, protože ten před desítkami let neměl ty vědomosti o buňkách, které máme my dnes.
Vědecké poznatky se přece ověřují následujícím způsobem:
1) člověk pozoruje v přírodě nějaký jev
2) klade si otázky, proč tomu tak je, za jakých podmínek atd.
3) Člověk si vytvoří hypotézu
4) provedení experimentu. Zaznamenává se veškeré okolnosti, které mohou průběh experimentu ovlivnit, použité metody, použité přístroje, aby bylo možné experiment kdykoli opakovat za stejných podmínek
5) Pokud opakováním experimentu dosahujeme stále stejných výsledků a těchto výsledků dosahují také jiní vědci na jiných pracovištích (kontrolní měření), je to velká sláva, mluví se o tom objevu na konferencích, vědec zodpovídá otázky, teorii ověřují jeji kritici z celého světa.... Pokud žádný z vědců nenajde nějaký zádrhel, tak se považuje poznatek za ověřený.
Pokud se teorie experimentem nepotvrdí, vytvoří se nová teorie, a zkoumá se to celé jinak.
Píšete, že ne vždy homeopatikum účinkuje ale mnohdy účinkuje velice dobře. Tedy ano, nebo ne? Když si vezmeme běžné léky, tak na podobné příznaky u dvou pacientů působí stejný lék podobným způsobem (drobné odlišnosti lze přičíst individuálním rozdílům) Ale že by něco na jednoho působilo zcela a na druhého vůbec, to se mi nezdá.
Předchozí