Jj, máš pravdu v tom, že i u ostatních dávek to už předtím změnili...
a taky se mi to nelíbí....
Zajímala by mne statistika - jaký podíl z těch dávek dostanou lidé, kteří se dostali na nižší příjem krátkodobě - např. z důvodu ztráty zaměstnání, mateřské dovolené apod. a kolik z nich jsou lidé, kteří jen parazitují na sociálním systému a v zaměstnání nikdy nebyli a být ani nehodlají... Mám obavu, že těch druhých bude mnohem víc...
Proč porodné mají dostat jen lidé s nižšími příjmy? Proč dostávají přídavky na děti jen lidé s nižšími příjmy?
Protože vydělávám i na mateřské, aby se moje rodina měla slušně, tak na tom mám být bita? Kdybych byla doma, tak peníze dostanu, a protože dělám maximum, tak nemám nárok??
Já rozumím tomu, že stát na to nemá, rozumím tomu, že jsou rodiny, které opravdu nemají jinou možnost a sociální podporu potřebují.... Jen se mi prostě nelíbí, že je to na úkor lidí a rodin, které se mají třeba jen o trochu lépe a na tyto dávky již nedosáhnou.
Příklad: kamarádka porodila první dítě - velmi těžký porod, kdy jim šlo oběma o život. Celé těhotenství pracovala, co jen to šlo, i když měla těhotenskou cukrovku a nebyla na tom právě dobře. Ve finále, i když šlo o matku samoživitelku, na porodné nedosáhla.
Zatímco jsem pár let předtím zažila, že si do porodnice přišla Romka pro potvrzení, že porodila, protože i když dítě nechala v nemocnici, že ho nechce, na porodné nárok měla. Třeba se v tomto legislativa už změnila, nevím.
Ale vidíš v tom někde nějakou logiku, nějakou spravedlnost??
Předchozí