Rozhodně je pravda, že domácí vzdělávání není pro každého. V oddíle jsme měli chlapce, kterého vzdělávali rodiče doma a sociálně byl nezralý, ve všem pomalý, neschopný se o sebe postarat, působil jako tříleté dítě (sociálně). Na druhou stranu měl znalosti, které ostatní jeho vrstevníci neměli, to nepopírám. Ale působil, jako kdyby žil v bublině. Inteligentní byl (a je), jen prostě běžný život a komunikace s vrstevníky byl pro něho problém. Srovnalo se to tak po 3-4 letech, teď je dospělý a v oddíle je velkou oprorou mladším dětem, umí je výborně podpořit. Ale v té době, kdyby byl v jiném oddíle, tak by si s ním nejspíš tu práci nedali a byl by vyloučený úplně.
Je to jako se vším - nestačí sebevědomí a konstatování, že na běžné ZŠ to dělají špatně. Zdaleka ne každý na to má, aby plnohodnotně děti připravil sám doma do konkurenčního prostředí, aby se dobře uplatnily.
Sama bych do toho nešla, protože si nemyslím, že bych byla dobrý pedagog a vím, že dětský kolektiv bych dceři nahradit neuměla.
Pokud si někdo jiný myslí, že je to cesta pro něj a jeho děti, tak ať tou cestou jde, je to jeho právo.
Jen jako řešení problému školství to není - ne každý na to má, učit své dítě, ať inteligenčně, tak finančně.
Ale to je už diskuze o něčem úplně jiném, než o čem byl článek, s tématem útoků na učitele to nemá nic společného.
Předchozí