| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Věk českých prvorodiček se neustále zvyšuje, riskují vrozené vady, neplodnost i svůj život

Mystiku, opravdu jsou prokázaná tak jednoznačná a markantní genetická poškození u žen, které jsou těhotné kolem 40? Vezmeme-li těch několik genetických poškození, kterými se pravidelně straší (ale uznávám, že pokud má žena zájem, má právo si nechat udělat genetické testy a jednat, jak sama uzná za vhodné), tak mně pořád vychází, že se mi i kolem 40 narodí z 99% zdravé dítě. A to je sakra dost velká pravděpodobnost. Kterápak lékařská diagnóza tuto pravděpodobnost má? Tím nechci obhajovat pozdní mateřství oproti časnému - každé má svoje pro i proti.
Ale článek je o něčem jiném - tedy o tom, co si pan doktor myslí, že je ideální věk na to mít dítě. Jenže tady hlavně záleží na tom, kdy se která konkrétní žena rozhodne, že pro ni nastal ideální věk mít dítě, což se s představou pana doktora může docela míjet - pouhá fyziologie totiž není skoro nic v porovnání s životní realitou. Ano, můžu se fyziologicky nacházet ve věku, kdy je dle učebnic dobré otěhotnět. Pokud však nemám odpovídajícího partnera, se kterým ono dítě počít, zrovna mne vyhodili ze zaměstnání a nemám na nájem, je mi názor pana doktora jaksi k prdu.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.