| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Povinná maturita z matematiky?

no, tak já třeba mám maturitu z psychologie a celkem taky nevidím důvod, proč by z psychologie nemohli maturovat všichni... hmm, a ono nematurují a ani se o tom neuvažuje ~d~ jsem taky sestra a mohla jsem si vybrat, jestli maturovat z matiky nebo psychologie (a ještě byly na výběr další možnosti, ty už si ale teď po letech nejsem schopna vybavit), bavilo mě oboje, ale přišlo mi, že zaměstnavatel spíš ocení tu psychologii, tak jsem zvolila tu. konečně, maturita se vždycky lišilo škola od školy, už jenom proto, že na odborných školách část maturity byla právě z odborných předmětů a ty se lišily dle povolání, na které škola studenty připravovala, takže mi přijde nesmyslné lpět na nějakých konkrétních předmětech, když z různých škol ty předměty logicky budou jiné. maturita jako celek stejně jednotná není, je potřeba rozlišovat jednotlivé zkoušky, ze kterých se maturita skládá ~d~

ad matika od Hejného - moje děti chodí na školu, kde se vyučuje a všechny tři se násobit normálně naučily. naopak mi přišlo fajn, že se učitelé nespokojili s tím, že by jim nalili do hlavy tabulku "6-12-18-24...", ale přinutili je zamyslet se nad tím, co vlastně násobilka je, jak se člověk může k výsledku dopočítat, i když násobilku z hlavy neumí... a postupným procvičováním se ji taky naučily, protože si ty výsledky v hlavě zafixovaly, to si ještě vzpomínám, jak si doma denně vytvářely násobící mřížky nebo tabulky nebo jak tomu říkaly ~d~ šly na to jinak, než jsem se ve škole učila já, ale výsledek je stejný - násobilku umí. ale pravda je, že moje děti chodí do školy, kde už podle Hejného nějaký ten rok jedou, letos dokonce šesťačka přitáhla nějaké pilotní pracovní sešity na matiku pro druhý stupeň... takže ta situace tam asi bude trochu jiná, než ve škole, kde je metoda teprve nová a začíná se s ní.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.