| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Přispíváte dobročinným sbírkám na ulici?

Nepřispívám. Řada těch sbírek jen podporuje šlendrián. Příklad: dělala jsem v dětském domově. Na jedno dítě dostával DD od státu tuším 22.000,- Kč měsíčně. Já jsem měla ani ne poloviční plat a živila jsem sebe a děti. Přesto se vybíralo na "nebohé sirotky v DD". Cha, chá, jen 1 - slovy JEDNO - dítě z 56 bylo úplný sirotek. Ostatní rodiče měly, ale stát jim prostě děti sebral. Někdy oprávněně, pokud to byli feťáci nebo seděli v base, někdy ale bohužel taky neoprávněně, rodiče byli schopni se o děti starat, ale stát jim je radši sebral a nacpal je do DD. Proč bych měla ještě přispívat já, když jsem neměla ani tolik, kolik stát cpal na jedno dítě? Přitom jsem zajišťovala stejné funkce, taky jsem musela děti ubytovat, uvařit, vyprat. Jenže já k tomu neměla kuchařky, vychovatelky, švadleny, musela jsem si vystačit sama a honila jsem k práci i ty děti. Děti z DD se tak pro život nic moc nenaučily. Tak proč bych měla ještě podporovat státní šlendrián?
Ostatní sbírky jsou na tom obdobně. Ne, děkuji, pomáhám radši osobně těm, které znám. Pomáhám sociálně slabším tím, že jim dám to, co já už nechci nebo nepotřebuju (oblečení, nádobí a další věci). Pomáhám pánovi z azyláku, on mi poseče zahradu, já mu vyperu, zašiju, dostane oběd nebo mu pomůžu právní radou, tahám ho z různých průšvihů, do kterých se dostal svou blbostí nebo ho tam dostali jiní. když dám peníze do sbírky, nemám recipročně nic, kromě údajně dobrého pocitu. Hmmm... náš šéf měl tak dobrý pocit, když nám dával nízkou mzdu, dyž teda nebyl on solidární, proč bych měla být já? Já sama ten svět nespasím a dobroserství už mne léty přešlo, prootže to bylo častokrát zneužíváno.

Ne, děkuji, sbírky už fakt NE. Nevěřím, že se ty peníze dostanou tam, kam mají. Vžd\ť i ten brigádních chce prachy za to, že vybírá.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.