A ještě jsem se chtěla zeptat, na základě čeho tvrdíte, že relativní četnost komplikací je u plánovaných domácích porodů vyšší než v nemocnici? Podle WHO je tomu přesně naopak a to jednak proto, že pro rodičku je nemocnice neznámé stresující prostředí, kde se setkává s péčí jí neznámých lidí. Toto je jeden faktor, který může vést k zastavení porodu a komplikacím. Druhým, závažnějším faktorem je tendence zdravotníků zasahovat do přirozeného běhu porodu. Jedna zbytečná intervence, např. ruptura plodových obalů, pak může vyústit do komplikací a tzv. kaskády intervencí. Toto vše a mnohem více je možné si přečíst ve mnou zmiňované příručce WHO na stránkách www.iham.cz. Tato příručka je založena na výsledcích provedených vědeckých studií. O co opíráte svá tvrzení vy?
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.