| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Věci, které neříkat bezdětným

Sadio, rozumím, co se snažíš říct, a souhlasím, že naše děti jsou "hosté, kteří hledají cestu". Bylo by dobré přistupovat k nim méně majetnicky a více s respektem, děti jsou dar, ale ne jmění, a každé dítě je svým způsobem zázrak. My můžeme být vděční, že nám život naše děti dopřál a že si vybraly nás, stejně jako ony mohou být vděčné, že jsme jim ve svém srdci, ve svém životě a ve svém domě udělali místo. Ale to přece vůbec neznamená, že není rozdíl mezi vlastním, biologickým dítětem, a dítětem nebiologickým. Je přirozené toužit po tom, dítě počít (s partnerem, kterého milujeme), odnosit a porodit, být s ním od samého začátku, předat mu kus sebe a kousíček ze všech svých předků - mít to dítě, které si mě vybralo a přišlo ke mně, protože já jsem ta matka, která mu pomůže naplnit ten jeho vlastní záměr. Adoptovat dítě znamená přijmout do svého života duši, která si vybrala někoho jiného (včetně jeho předků, rodinných zátěží a DNA), a tedy lze očekávat, že náš vztah a plnění jeho záměru mohou být komplikované. I takové dítě je samozřejmě hodno přijetí a lásky, a potřebuje té lásky nejspíš ještě víc. Ale stejně si myslím, že žena, které nebylo přáno zažít zázrak zrození na vlastní kůži, ve vlastním těle a ve vlastní duši, se celkem pochopitelně může cítit o něco podstatného ochuzená (a vlastně i muž, pokud toto nemůže se svou ženou prožít).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.