V textu článku na Idnes bylo doslova napsáno, že miminko zemřelo poté, co mu zdravotníci přerušili pupeční šňůru.Pokud mělo miminko dýchací a oběhové potíže, je možné, že delší ponechání nepřerušeného pupečníku a alespoň nějaké zásobení okysličenou krví od matky by zvýšilo šanci na úspěšnou resuscitaci a přežití dítěte. Jako matka z případu bych asi v sobě měla tuto pochybnost. Více ukáže pitva. Je možné, že miminko mělo třeba vrozenou srdeční vadu, na kterou se nepřišlo a zemřelo by tak jako tak. Ale přístup záchranky a policie k rodičům je ostudný. Přemýšlela jsem, co mohlo na případu obě tyto instituce tak popudit a napadá mě jedině fakt, že rodina měla mít u porodu svoji asistentku a volala nejprve jí a až na její výzvu záchranku. A taky možná se záchranka snaží odvrátit pozornost od sebe kvůli nezdařené resuscitaci. Jinak překotný porod jsem zažila - to nejde dopředu naplánovat, nejde to ani zastavit ani zbrzdit.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.