| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co je porodní plán?

Milá Sylvie,
porodní plán, tak jak je zde předkládán, je bohužel -dle mého názoru- velmi idealistický. Je použitelný, pokud si ho matka sestaví více méně pro definování vlastních tužeb a nebude posléze zklamána, pokud vše bude jinak, Nebo ho může předkládat v zařízení, které si na porodní plán hraje (a nechá si to jistě i zaplatit). Mě osobně jako nejlepší řešení připadá "vyhledat si" vlastního porodníka, s tím se předem domluvit na možnostech a pak mu důvěřovat, že vše dělá tak, abyste byla spokojená. Pokud vím, řada gynekologů-porodníků již tuto eventualitu nabízí, byť nikoliv zadarmo.
Přijít do nemocnice s vlastním plánem, který předložím personálu a budu vyžadovat jeho naplnění, mi připadá zcestné. Myslím, že na dost věcech se dá domluvit (je to o tom, na koho narazíte, ostatně jako ve všem a všudy). Valná většina našich porodnic prostě ani není -bohužel- zařízena na to, aby mohla respektovat a splnit přání té které matky ohledně porodu - ať už z důvodů technických nebo provozních. Maminka, která v dobré víře přijde k porodu s pappírem, že si přeje, aby ona i její partner mohli na sále pojíst, dále v šeru porodit, nejlépe v bazénku, v žádném případě nesouhlasí s provedením episiotomie či aplikací medikamentů a po porodu hodlá ještě 2 hodiny setrvat na sále a nepřeje si, aby jí dítě bylo (byť na chvíli)odebráno, se těžko může setkat s nadšením a příslibem personálu, že to takhle bude probíhat.
Já jsem se domluvila s lékařem, který sledoval moje těhotenství, že chci, aby byl u porodu. Věřila jsem, že udělá vše tak, aby to bylo nejlepší pro mne a dítě (ovšem předpokládám, že i ostatní porodníci se snaží o totéž). Bylo mi podáno několik injekcí, o kterých jsem byla informována, proč je dostávám, při druhém porodu jsem byla nastřižena. Věřím, že to bylo potřeba a rozhodnutí porodníka nebudu zpochybňovat, protože tomu sama nerozumím. Já i děti jsme v pořádku.
Takže ,milá Sylvo, porodní plán ano, ale nikoliv jako deklarace přání matky, která musí být porodnicí striktně respektována - leckdy to skutečně ani nejde. Kdo chce mít větší jistotu, že porod bude probíhat dle jeho přání, nechť si to domluví předem /asi jako Vy/ a na žádný porodní plán, předložený překvapenému personálu,nespoléhá.
Mnoho štěstí přeje Jitka

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.