| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

- nejsem vakcinolog ani epidemiolog, očkování není mým hlavním předmětem zájmu, takže má odpověď není odpovědí odborníka na danou věc

- rozpory v informacích, které Vám byly podány, nejsou. Pozorně si pročtěte SPC u dané vakcíny,
dítko by bylo naočkováno Priorixem tetra, Vy asi jinou vakcínou. Krom toho, že febrilní reakce jsou dány samotnou vakcínou, mohou být i odezvou na chybu v technice samotné aplikace a to bývá časněji než je uvedena doba pro reakci na samotnou vakcínu.

- přenos VZV z očkovaného na jiné tuším dosud prokázán nebyl, teoreticky by to bylo možné, pokud by se varicella po očkování rozvinula do stadia puchůřků, ale to moc nevím, myslím si, že to v SPC té které vakcíny najdete. Zákon (o ochraně vbeřejného zdraví) pro očkování jasně určuje závaznost pokynů výrobce.

- VZV, podobně jako Influenza A a B viry, byly shledány jako spoluúčastníci příčin Reye¨s syndromu,
spolu s disposicí jedince a nějakým toxinem, naopř. aflatoxinem nebo kys. acetylsalicylovou. Je tedy zřejmé, že tuto kyselinu není vhodné podávat a doba té nevhodnosti je různá. U kojenců a možná i batolat by tak jak tak neměla být podávána vůbec, efekt tohoto opatření byl jasně prokázán. U větších dětí pak já bych ji nepodáväl taktéž a pokud ano, tak bych určitě volil těch šest týdnů po očkování, to také záleží na vztahu doporučujícího o opatrnosti.

- ztráta jaterní funkce u syndromy Reye není dána vlastním poškozením jater, ale blokováním produkce a aktivity zejména prvních dvou enzýmů cyklu močoviny, takže ti, kteří přežijí, mají pak játra v pořádku.

- absolutně nulové protilátky, to nevím, jestli je u dospělých ojedinělé, u dětí jistě. Nemusí to vypovídat o chabé imunoprotekci, ta je dána i buněčnou imunitou, ale obráceně, pokud Anti-VZV jsou, pak je to marker imunoprotekce, pokud nejsou, tak se dá tušit, že odolnost proti varicelle není

- k pasivní imunisaci moc nedochází, pasivní imunisace znamená, že je dodána např. protilátka, ať již specifická nebo polyvalentní, tedy nic, co by navozovalo imunoprotektivní odpověď.

- varicella u dospělých probíhá pokud vím dramaticky
a co se týče těsnosti kontaktu při přenosu, tak ten těsný být nemusí. Sebe máte naočkovat proto, abyste byla chráněna před infekcí a nepostihla Vás ta hrůza, dítko proto, abyste ho chránila před infekcí a jejími důsledky.

- nevím, jaká je incidence encephalitidy (myelitida tu asi moc nepatří) bude vzácnější, řekl bych tak jedna ku desetitisícům případů, častější je akutní mozečková ataxie, to bude tak jedna na pár tisíc případů, jsou ale i horší komplikace, např. smrtící varicellová pneumonie a progresivní varicella, z častých méně vážných komplikací pak samozřejmě bakteriální superinfekce. Krom toho VZV dovede řádně otřást imunitním systémem a poměrně časté jsou následné recidivující infekce, zejména dýchacích cest včetně středouší. Kongenitální varicella a komlikace infekce VZV u imunokompromitovaných dětí je další kapitola.

- román za román

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.