Druhá část testů si vzala na mušku větší autosedačky, do kterých se připevňují roční a starší děti. Opět následovalo více zkoušek, které prověřily následky střetu s airbagem.
Nejdříve bylo sedadlo spolujezdce hodně vpředu, v blízkosti palubní desky. Poté jej technici posunuli dozadu směrem k zadním sedadlům.
Když je sedadlo odsunuté dozadu, splní nafukovací vak svou úlohu. Dítě je ve větším bezpečí, než když je airbag vypnutý.
Série testů se sedadlem přisunutým k palubní desce upozornila na rizika poranění tváře dítěte, které způsobí nafukující se airbag.
Dochází k popáleninám od horkého plynu v airbagu, objevují se oděrky a v nejhorším případě zlomeniny.
Ještě horší výsledky přináší situace, kdy jsou nohy dítěte příliš vysoko až nad palubní deskou. Airbag v tomto případě nohy podebere a hrozí vážná poranění.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.