Přidat odpověď
Dneska mě zaskočila dcera, když se ptala, co by měla dělat, kdyby zapomněla jízdenku a chytil ji revizor. Viděla včera, jak jiná holčička v šalině měla minutu prošlý lístek a revizor ji táhl někam pryč a ta holčička děsně brečela. Ta naše jezdí sama 2x týdně MHD, tudíž se nám neoplatí šalinkarta, jízdenky jí kontroluji,ale je fakt, že se může stát, že si ji zapomene označit.
Jediný co jsem jí řeka, že se má omluvit, říct, že ví, že udělala chybu a hned mi zavolat. S revizorem nesmí nikam odcházet a klidně že má nechat zavolat policii. A že má v nejhorším tvrdit, že pánovi/paní nevěří, že je revizor. Že pak zaplatíme pokutu a dořešíme to jako dospěláci, že to není žádná tragedie a stane se i dospělému, že nechtěně zapomene průkazku.
U nás mají revizoři zvyk děcko odtáhnout někam na ředitelství, tomu bych chtěla zabránit, malá je hodně citlivá. Policie se nebojí, jsou u nich ve škole co 14 dnů v rámci jakési bezpečnostní výchovy.
Ale nevím, na co má vlastně revizor právo, pokud jde o malé dítě (tj. mladší 15ti, malá je fakt malá, není jí ani deset a vypadá na 7), jestli má právo ji někam táhnout atp. Nevíte někdo,jak to je?
Předchozí