Přidat odpověď
Zefýr, já dcerce pokud má jet po škole někam MHD, pokaždé ráno kontroluju, jestli má jízdenku, ale nedělám si iluze, že se jednoho dne stane, že ji zapomene označit, nebo ji i označí,ale dá nepořádně do kapsy a vypadne jí (už jsem jí takhle jízdenku v šalině sbírala ze země). Tudíž dělám vše proto, aby jízdné platila. Ale pokud se sama ptá, co má udělat, kdyby se dostala do průšvihu, chci jí dát rozumnou radu.
Předpokládám, že většina revizorů se zachová tak, aby děcko nevyděsili a vše vyřešili v klidu. Jde mi ale o ten zbytek, co si na děcku léčí své mindráky. Asi před rokem v našem městě MHD řešilo případ revizorky, co 6ti letého kluka bez jízdenky "milosrdně" vysadila z tramvaje, řekla mu, že jestli nastoupí do jiné nechá ho dát do polepšovny a ten kluk se ztratil. Rodiče na něj čekali na zastávce na druhém konci města, kluk nedojel, nakonec ho hledala policie, našla ho ubrečeného a vyčerpaného, protože to bylo v létě, kluk neměl u sebe pití ani peníze a nakonec zabloudil v opuštěné části města.
Chápu, že ve vlaku když revizor s děckem vystoupí ve stanici, tak je to jiné a předpokládám, že s děckem z prostoru stanice neodejde a navíc je tam asi víc zaměstananců. Ale ve velkém městě vystoupit znamená být s cizím člověkem někde na ulici a v mnoha případech úplně sama. Jak jsem psala, pokud odmítne vystoupit dospělý, tak prostě jede dál a na některé další zastávce pak čeká městská policie. Jenže u dětí to někteří revizoři prostě nepraktikují a odvádí ho sami "někam".
Předchozí