| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já jsem z té generace, co si užila jeslí. Do jeslí jsem šla v 1/2 roce (74) se ségrou mohla být mamka do 2 let doma (78). Táta neměl moc vysoký plat (vysokoškolák), tak to jinak nešlo, byt měli družtevní, za ten se platilo o dost víc jak za státní. Tuším, že i později u 1. dítěte byl nárok jen na 1/2 roku a až u 2. mohla být žena déle doma. Tchýně takto hlídala kamarádce syna, měly stejně staré děti, ale tchýně už 2. a kámoška teprve 1.

Mimochodem, moje teta měla po VŠ jako doktorka nástupní plat 800 Kč, což prý bylo méně než sociální stipendium, co pobírala za studií. Vzhledem k jejímu věku mi to vychází na rok cca 1968.

A k týdenní školce a jeslím, těch si užil manžel. Jeho maminka ještě studovala a bydlela na kolejích a tam nemohla mít dítě, tak byl manžel v týdením zařízení. Ale říkala, že za ním skoro každý den chodila (ulila se ze školy) a brala si ho na procházky. Každý víkend ho měla u sebe a cestovali přes 200 km daleko domů. Horší to prý bylo, když byl nemocný a musela ho pašovat na koleje, bo ve školce nemohl být. No vzhledem k tomu, že byl manžel často nemocný, tak si možná těch týdenních zařízení tolik neužil.

Babičky sice byly, ale 250 km daleko. Takže babičku jsem si užívala spíš přes léto.

Ač si to u svých dětí nejsem schopna představit, naštěstí se necítím a ani u manžela nepozoruji nějaké následky. Naopak mám pocit, že ty děti co si užili maminku v ranném dětství déle, jsou teď v dopělosti rozmazlenější a mémě samostatní, ale to spíš bude syndrom mladšího hýčkanějšího dítěte.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.