| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No nevím, odbory jsou slabé? V mém bývalém zaměstnání si odbory vymohly zvýšení platů i v době krize, jinak hrozily stávkou. Díky tomu musel být počet zaměstnanců, kteří přišli díky krizi o práci, o 10 % navýšen. Slušná firma zaměstnance nevydírá, ale v krizi je normální, že lidi musí víc pracovat za méně peněz. Kdo to nechápe, ať se zkusí zamyslet nad tím, kde má zaměstnavatel ty peníze brát, když vstupní ceny se zvyšují, zakázek ubývá a zaměstnancům by měl platit pořád stejně. Taky je normální, že když je v kraji 15-ti % nezaměstnanost, že si zaměstnavatel může a bude vybírat ty nejlepší lidi, přesto je ale pořád levnější nechat si zaučeného člověka (pokud je spolehlivý a nedělá boty), než najímat nového.
Pokud někdo mluví o bonusech (v době krize téměř mizících ze slovníku) - ano, návštěva lékaře je považována za nepřítomnost, a je běžné, že bonusy - tedy nenároková složka mzdy k ohodnocení těch nej zaměstnanců - je částečně navázaná na odpracované hodiny. Nebo by snad bonusy měli brát všichni stejné - bez ohledu na to, jestli jsou v práci nebo ne? To potom nejsou bonusy, nebudou nikoho motivovat. Taky je - pokud to povaha práce umožňuje - ve firmách běžné, že tento typ nepřítomnosti si může zaměstnanec nahradit.
Že někomu zakazují dovolenou, to mi s prominutím zní jako scifi, pokud je někdo ochotný na takové podmínky přistoupit a neupozornit na to nějaký úřad, tak co na to říct. No a podepisování papírů, že zaměstnanec žádá o přesčasy? Nic takového zákoník práce nezná, nehledě na to, že každý vykázaný přesčas musí firma proplatit (a proto je ve větších podnicích běžné, že přesčas musí nařídit nadřízený, aby si zaměstnanci nepřivydělávali fingováním toho, že mají "moc" práce). Z finančního hlediska je lepší přijmout dalšího zaměstnance, než proplácet stávajícím přesčasy a práci ve svátek či o víkendu. Takže doporučím chladnou hlavu a míň fantazírování, blbec se najde všude, a mít ho jako nadřízeného je dvojnásobně nepříjemné, ale nesvádějte to prosím na kapitalismus. Tomu vděčíme za to, že můžeme svým dětem kupovat ovoce i v zimě a jezdit na dovolenou.
Jinak ano, je běžné, že se přesčasy nezapisují a neproplácejí. Já se třeba při pohovoru do nového zaměstnání vždycky ptám, jak to s přesčasy funguje, abych věděla, do čeho jdu. V tomto ohledu je větší jistota u větších firem, které čelí častým a přísným kontrolám úřadů.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.