Přidat odpověď
Milé maminky,
pokud dáváte své děti do anglické školky či školy kvůli angličtině, tak jsou to dost neekonomicky vynaložené peníze. Pokud pošlete v létě dítko na 3 týdny do UK, získá tam stejné vědomosti za cca 30tis. jako ve škole za celý rok za nějaký 200 tis. Pokud hledáte vstřícnější přístup k dětem, pak jsem přesvědčen, že se dá najít i v státních školkách - obzvláště waldorfské či montesori vřele doporučuji.
Někdo v této diskusi napsal, že děti jsou jako houby. Naprosto souhlasím. Právě proto nerozumím tomu, proč je dávat na anglické škoky. Úlně postačí, když jim občas pustíte pohádky v angličtině, v autě jim budou vyhrávat anglické písničky a jednou týdně půjdou na kurz. My jsme ten kurz řešili tak, že jsme si na inzerát sehnali šikovnou studentku pedagogické fakulty, která k nám jezdila na jedno dopoledne týdně za 150,- Kč/hod a hrála si s našimi ratolestmi v angličtině. Od třetí třídy jezdí naše děti každé léto na výlet do nějaké anglické rodiny. Všechny mluví plynule anglicky /8,11, 14/. Naši nejmladší /3/ to vše teprve čeká.
A co se mi na anglických školkách nelíbí? Učitelky jsou jistě velmi milé - kdo by nebyl za ty prachy. Ale je to skutečně upřímné? Děti musí být evidentně z vyšších příjmových vrstev - v tom vidím opravdu velkou záludnost. Všichni jsou happy, značkové oblečení, mobili už ve školce, vozí si zadečky v drahých autech..... Jenže to není skutečný svět. Ten jim v takové školce uniká. Lidé jsou chudí i bohatí. Svět není jenom růžový. Pokud dítě bude většinu svého času trávit v sladkém prostředí drahých školek, asi budem umět anglicky. Pro život jsou však mnohem důležitější dovednosti. A ty se s nasazenými růžovými brýlemi těžko osvojí.
Předchozí