Přidat odpověď
Perdito,
já se nedomnívám, že by rodiče měli učit své děti cizímu jazyku. A abych řekl pravdu, ani nikoho ve svém okolí neznám, kdo by tak činil.
Anglická školka je varianta - a už jen z tohoto důvodu musí být přínosem. Alternativ je jistě třeba.
Nejsem apriory proti anglickým školkám. Pro cizince jistě mají svoji důležitost. Můžeme také předpokládat, že v nich najdeme jiné výchovné působení, lepší prostředí, individuálnější přístup, kvalitnější stravu atd..... Problém vidím v tom, že většina rodičů je tam dává právě kvůli té angličtině. Což je dle mého názoru trochu nesmysl. Jistě jsou i rodiče, kteří je tam dají aby všichni viděli, že na to mají. Někteří, protože prostě jiná školka nebyla volná.
I já bych zvažoval, pokud bych na to měl, jestli své dítko nedám na britskou školu. Nicméně vůbec ne kvůli angličtině. Je pravda, že české školství není kdovíjak úžasné. Školky se již hodně vylepšily. I první stupeň ZŠ doznal změn k lepšímu. Ale určitě existují lepší modely vzdělávání. Pokud by ten britský model učil děti dovednostem jako jsou samostatnost, kreativita, týmový duch, schopnost řešit konflikty, flefibilita, organizační a komunikační schopnosti, zodpovědnost.... pak mile rád budu o této škole uvažovat. Frontální vyučování, které bohužel v našem systému převládá, jehož cílem je tíše sedět a poslouchat je také něco, čeho bych své děti rád ušetřil. Takže i jiná metoda získávání znalostí by mne nejspíše oslovila a byla by důvodem, platit dětem školu.
Při rozhodování je pro mne důležité, seřadit si pro a proti a jednoduše porovnat. Má žena používá intuiici a vždy se mi směje, když píšu výčet plusů a mínusů. U anglické školky jsme se vzácně shodli. Ale je jasné, že každý bude mít ten seznam jiný. A co pro někoho bude plus pro jiného může znamenat mínus. My jsme třeba to, že není ve třídě žádný cikán, brali jako -. Pro někoho to může být +.
Předchozí