Přidat odpověď
Léky proti horečce smysl určitě dávat má, nevíš, jestli by bez nich nebyl ještě třeba o stupeň výš. Pokud jeví nějaké známky větščích potíží, zvaž lékaře. Je ale už dost velký, u našich kluků chodíme s horečkama k lékaři tak nejdříve 4. den (pokud si nějak akutně na něco nestěžují nebo nemají hodně podezřelou vyrážku atd). Dřív nic nepozná a oni na 40-ky trpí běžně.
Jinak při těch horečkách dáváme kombinaci Nurofen + Panadol. Každé je jiná účinná látka, takže lze kombinovat. Ale pozor - musíš si psát kdy jim co dáváš a to dávkování dodržet u každého léku zvlášť. Když chceš snadný návod, tak to střídat cca po 3-4 hodinách. Dávkování je na krabičkách - ale to na nejnižší hranici.
Podle lékové databáze:
NUROFEN
Dávkuje se podle váhy: 20-30mg účinné dávky na kg váhy A DEN. Tzn. mám-li dítě 10kg, na den smí až 300mg. Rozdělí se do 3-4 dávek v rámci dne = tady třeba ideálně 3*denně 100mg účinné látky, na sirupu spočítáš kolik ml.
PANADOL
Panadol má denní dávkování maximálně 60mg na kilogram váhy dítěte a den. Zase se dělí na 3-4 denní dávky. Tzn. dítě 10kg = použít smím za den max. 600mg. Dám-li na 3 dávky, každá dávka maximálně 200mg po 8 hodinách. Nebo na 4 dávky po 6 hodinách, jednotlivá dávka 150mg.
K tomu ty zábaly, nám se osvědčilo vždy zabalení od pasu dolů (a přitom mít dítě na klíně).
Mmch. ze studií vychází, že Nurofen účinkuje při vysokých teplotách výrazně lépe než Paralen. Ještě o malinko lépe účinkuje tato kombinace. Samotný Panadol se pro řešení horečky u dětí pro menší účinek příliš nedoporučuje, alespoň tedy v zahraničním odborném tisku.
Předchozí