| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

My jsme nikdy důslední moc nebyli, protože vedle mojí šílené práce (klidně půl roku na druhé straně republiky a nebo v cizině - žena halt doma - klíč k řešení ADDH) jsme měli obě děti astmatiky, nějaký čas alergiky (ale nikdo nevěděl na co), v nemocnici pečení, vaření, pak zjistili že dceři nefunguje výrazně buněčná imunita, v první třídě dcera přes 50% nepřítomnosti, exémy po těle až do krve (výrazné zlepšení po přestěhování se do méně prašné oblasti navíc s méně chlorovanou vodou - byli jsme hned vedle dochlórovací stanice a dostávali o trubkou naplno, voda občas smrdutě bílá...).

Takže když se žena snažila skloubit stálé doktory (2-3 týdně), nemožnost chodit ven kvůli dtuhému dítku, ... tak nebyl žádný den jako druhý. Škola byla podobného ražení, spousta akcí, aspoň 1x týdně, kdy se učili netuším... (Na prvním stupni: 4-denní lyžáky, jednodenní lyžáky, bruslení, plavání (měli problém s tělocvičnou), hod oštěpem (na uvolnění motoriky psaní), cyklovýlety, rafty, kina, galerie, přespávačka ve škole, divadlo, noc pod teepee, školní "ples" v malém sále Lucerny, šolní tvůrčí olympiáda, sovy-veverky do škol + dobrá účast a tábor za odměnu, výstavy v N. Muzeu, školní koncery (škola měla i svojí malou ZUŠ), přespávačka pod TeePee, let pro nejlepší z olympiády v upoutaném balónu atd. Škola měla i letní tábory...

No a co nejvíc pomohlo: Ritalin - lék působil a dodnes působí lepší soustředění, tak 50% výsledku.

Vynikající třídní na prvím stupni, znal problematiku SPUCh, byl mladej, pružnej, skautskej typ, hodně si sedl s mnoha klukama (měl trochu problém s citlivkama). Když se kluci poprali a nešlo o šikanu a netekla krev, tak z toho nedělal vědu. (Zřejmě spíš než neprat se podporoval to být rytíř a jeden na jednoho - celý jeden rok byl "rytířský" a o ctnostech, i olympiáda se tomu věnovala atd.) Škola trvala na příznivých vztazích mezi dětmi, někdo to uměl moderovat lépe jinej hůř, ale zášť a nenávist se nesměla.

To, že jsme v předškolní době praktikovali metodu rychlé odezvy. Občas syn zákeřně ublížil dcerce (ta si to halt užila), ale ještě než se ohlédl, už jí koupil... (Měl smůlu, stál jsem za ním.) A víc nic, tím bylo vyřešeno. V jisté fázi pak lítostivá dcerka už odmítala, aby "kvůli ní" dostal pár na zadek a fyzicky v tom bránila, tak jsem akceptoval, že je-li poškozená, tak má právo disponovat s "procesem" a prostě jí nedostal, s přísným varováním a s odkazem, že ona je hodnější než já, aby si jí vážil.

Dneska už na toho hromotluka platí jen tvrdé vyjednávání a hlavně naštvaný výraz, na to je citlivý... Pak se s ním dá i mluvit - to ostatně fungovalo taky vždycky, když se uklidnil. Ale v afektu v předškolní době byl schopen mlátit hlavou do zdi a prošel prosklenou výplní dveří. (Nsštěstí byl první kyblík...)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.