Postoj zaměstnavatele je v příkrém rozporu se ZP. Ano přesčasy není nutné proplácet ihned, dojde-li k dohodě mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem(písemné), že si za přesčasy zaměstnanec vybere NV.Nicméně nedojde-li k čerpání do 3m od vzniku přesčasu, má zaměstnavatel povinnost přesčasy proplatit. Ale pozor bavíme se pouze o přesčasech samotných. Za přesčas jako takový ještě náleží příplatek za přesčas v minimální výši ve všední den 25%, za víkend 25% + 10% z průměru pro náhrady. Tento příplatek je zaměstnavatel povinen vyplatit v měsíci kdy přesčas vznikl.Zde se již nečeká 3m.Příplatek za přesčas nemá s NV nic společného. Čerpání NV se řídí domluvou mezi zaměstnavatelem a zaměstnance,ale výklad že se to čerpá tak jak je to odpracováno, nikoliv v jednom celku je pouhý výmysl vychytralého zaměstnavatele a není podložen ZP. Nařízené přesčasy a nenařízené nemají s proplácením a čerpáním NV nic společného.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.