| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat názor k článku Co je atopický ekzém

zatím - nikdo neví dne ani hodiny, nemohu na 100% říct, že se u mne žádné zdravotní komplikace neobjeví
máma dostala alergii na prach v padesáti - s moji mamou je to slozitejsi, musim to tu rozpitvavat? nejsem zdravotnik. nema klasickou alergii na prach, ma z toho prachu jakesi mechanicke opotrebeni plic, doktori rekli, ze to neni alergie v pravem slova smyslu, ze je to ziskane (ja nevim jak to rict, napada mne prirovnani - prach v dychacich cestach ji zpusobil ekvivalent rasu v oku, doufam, ze se toho zas nekdo nechytne doslovne, nejsem zdravotnik, prodavam, jak jsme od odborniku koupili) a ztrati se to pokud na nejakou dobu opusti prostredi, ktere jeji dychaci cesty opotrebovava a ony se zregeneruji. coz mam takove tuseni alergie jen tak nedelaji, ze by do pul roka po nastolení zdravejsiho rezimu zmizely a uz se nevratily. presto nevim, jak jeji stav jinak nazvat, i ona sama tomu tak rika, proto jsem to napsala, netusila jsem ze nespravna terminologie zpusobi takove halo, omlouvam se a priste si dam vetsi pozor na volbu spravnych slov.

a i kdyby, nemyslim si, ze geneticka dispozice jednoho cloveka z cele rady a jeste pres x generaci je natolik vyznamna, aby se ji jako hlavnim duvodem vysvetloval vznik ekzemu u nasi holky. myslim si, ze ruzna konzervovadla, zahustovadla, udrzovadla, osvezovadla, cistidla, co jsou v obrovske mire soucasti bezneho zivobyti a kterym se clovek proste nevyhne (a jeste ke vsemu je mu podsouvano reklamami, ze je to to jedina spravna cesta, chemie chemie a chemie), organismus nadmerne zatezuji a musi se v tele nekde projevit. A rozhodne vic se jich zkoncentrovalo v mem tele, kdyz ziju ve meste, nez v tele moji babicky, ktera nez porodila meho tatu, zila na samote v horach. NO a kdyz k tomu pripoctu manzela, ktery zil v prumyslove oblasti, tak zdravotni stav naseho ditka je podle mne vysledek civilizacnich vymozenosti a nevymluvis mi to, i kdybys mne chytala za slovicka jeste pristi tyden.

jo a k tomu, ze i skrabani v krku uz muze byt projev potravinove alergie - je zname porekadlo, ze neexistuje zdravy clovek, existuje jen nedostatecne vysetreny clovek. mozna moji predci byli nemocemi jen prolezli, nastesti o tom nevedeli.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: NeregistrovanýRegistrovaný
Jméno: (třeba :Lenka Nová, tři dospívající dcery)

E-mail (nepovinné)

Upozornění: u příspěvků neregistrovaných uživatelů jsou zveřejňovány IP adresy. Vaše IP adresa je 10.80.2.253
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.