| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Co je darováno za života, je darováno za života, a dědí se pouze to , co zbyde po smrti.
možná mne něco napadlo, víte proč ty intriky?
Když něco někomu darujete, existuje i vrácení daru - ale jen z důvodů daných jasně zákonem -a to jen za života dár, po smrti dárce věc nelze vrátit (dárce by si to musel vysoudit-nebot dobrovolnost nelze očekávát)
Podle mého názoru, pokud už je nemovitost darována, je to v háji.
A započítávání?
V rámci dědického řízení se řeší jen majetek, který ke dni smrti byl ve vlastnictví zůstavitele. Pokud tedy ještě za svého života část majetku (třeba polovinu nemovitosti) převede na někoho jiného (darování, prodej apod.), pak tato převedená polovina do dědictví nespadá (nemůže, protože již není v majetku zůstavitele). Do dědictví se tedy taková darovaná polovina "přímo" započítávat nebude.

Nicméně podle ustanovení občanského zákoníku o dědickém právu se v rámci vypořádání dědictví přihlíží k tomu, zda někdo ještě za života zůstavitele nedostal dar větší hodnoty (tj. mimo obvyklých darování při různých životních příležitostech). Darování nemovitosti nebo její části bude zpravidla za takovýto "neobvyklý dar" považováno a v rámci dědictví by pak podíl tohoto dědice mohl být o něco umenšen. Je to z důvodu ochrany ostatních dědiců.

Pokud by mělo dojít k modifikaci tohoto pravidla (zohlednění předchozích darů), doporučila bych pamatovat na to v závěti, kde má zůstavitel možnost určit, aby se pro rozdělení majetku použila jiná pravidla, než stanoví zákon. Ohledně podrobností bych Vás odkázala na jakéhokoli notáře, kteří se otázkami dědictví zabývají na každodenní bázi a dokážou Vám vysvětlit veškeré detaily vzhledem k Vaší konkrétní situaci.

Jinými slovy už bych něco dělala, nebo na to doplatíte.Jinými slovy, si ani nestěžujte, když nic neuděláte.Ale jinak je mi Vás líto.

Tu lidskou "Ludru" dostat z vlivu na příbuzné.To chce někoho , kdo umí s takovými jednat a hlavně klusat ne notářství, tam bych šla nejdříve a hlídat pravidelně katastr kvůli možným převodům -at víte , co se děje a jedna finta fň ...ale to až později

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.