| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Pawlo, článek jsem četla, tahle věc se šíří už minimálně 10-15 let. Fakt je, že se měla týkat z velké části živých vakcína + pravda je, že ty studie nebyly úplně košer. K očkování - nikdy by mě nenapadlo nepřečíst si v dnešní multimediální době informace k vakcíně, ptž věřím na to, že každý svého štěstí strůjcem a lékař (a načtené informace) mi může být rádcem, ale rozhoduji se vždy sama. Hledat v zahraničních databázích není problém a když se člověk hodně snaží, najde přes Google i celé verze článků, nejen volná abstrakta. Při jistém problému u syna po očkování s IPV jsem reakci neváhala řešit přes CDC - paní doktorka byla milá a pomohla mi zjistit, jestli je to účinek běžný nebo divný. Díky tomu jsem potom iniciovala odběry na protilátky a zjistila se hyperreakce a tak syn dostal nikoli těch X dávek, ale jen 1 na dobu, než to sleze (takže měl pouze 1 dávku až asi do 8 let, kdy dostal booster). Reakce na vakcíny je individuální, řekla bych že problém nežádoucích účinků není ani tak problémem vakcíny, jako stavu imunity očkovaného. Takové to doporučení kolik dávek po jaké době je nějaký takový průměr-standard, nepsáno že to nemusí být ideální. Že jsou lidé, kteří drží vysoké protilátky proti tetanu i po 25-30 letech a ti by měli mít jen lab. testy a ne další dávku, nechtějí-li čelit těžké poočkovací reakci. Člověk musí hlavně aspoň trochu VĚDĚT - myslím že literatury je dost. Co se stalo tvému synovi je mi líto, věřím ale, že to je problém hlavně stavu imunity - které zjevně nebyl známý. Možná byla příliš velké odezva už o první dávce, možná naopak oslabení. Očkovat jen tak naslepo je vždy trochu riziko. Mám děti s všemožnými potížemi, díky tomu imuno-testované už cca od 3-6 měsíců. Očkování dostaly vždy až to bylo pro ně bezpečné (první tak v roce) a díky tomu také reakce nemají. A o tom to je - je problém říct přesně a správně kdy je to či ono vhodné. Synovi (10) jsme třeba teď oddalovali o 2 roky Boostrix, ptž prostě má protilátky poměrně vysoké + máme v rodině štítnožlázovou autoimunitu a to přesně je souběh, když může dojít k nějakému vyprovokování autoimunitní reakce nebo velké celkové reakce. Ale člověk musí vědět a důvěřovat se vyplatí až si člověk vše prověří. Aneb dokud si to nepřečtu min. v 5-10 renomovaných zdrojích, tak tomu nevěřím byť by to bylo jen přání dobrého dne ~d~.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.