| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ještě bych ke Štěpánce dodal to, že zatímco uvolnit z jiného předmětu ředitel ze zdravotních důvodů může, z TV musí. To je řešení všech podobných problémů a v příapdě komplikace mých dětí by druhý den měli ve škole papír od doktorky (holka s docházkou kolem 60-70% s poruchou imunity, kluk s 60% docházkou na TV - asthmatik...).

Všimněte si rozdílu znění u TV ve školském zákoně ("může uvolnit" = může rozhodnout, ač musí podle principu dobré správy zvážit všechny okolnosti a důvody a rozhodnutí odůvodnit, ale rozhodnutí je jeho; "uvolní" znamená v právničtině "musí" - na základě papíru lékaře):

§ 67
(2) Ředitel školy může ze závažných důvodů, zejména zdravotních, uvolnit žáka na žádost zcela nebo zčásti z vyučování některého předmětu; žáka se zdravotním postižením může také uvolnit z provádění určitých činností, popřípadě rozhodnout, že tento žák nebude v některých předmětech hodnocen. Žák nemůže být uvolněn z předmětu rozhodujícího pro odborné zaměření absolventa. V předmětu tělesná výchova ředitel školy uvolní žáka z vyučování na písemné doporučení registrujícího praktického lékaře nebo odborného lékaře. Žák není z předmětu, z něhož byl zcela uvolněn, hodnocen.

Tudy lze řešit i případy nepíšících dětí po úrazu apod. (Částečné uvolnění z předmětu.)Pokud dá v tomto smyslu navíc doporučení odborné pracoviště (p.p.poradna), tak ředitel bude těžko rozhodovat jinak. Ale tohle je v případě srážky s blbcem, což je případ veskrze málo pravděpodobný v osobě ředitele ve škole. U tělocvikářů to může být horší, ale zase jsme nezažili člověka, který by dělal problémy proti lékařskému papíru.

SPíš nám řekl, že třeba do 12 hodin OK a od 12 hodin už chce papír na neklasifikci.

Ale na děti dělali bububu všichni. A kluk je pak z toho nervní.

Poslední novinka u nás je, že sice děti mohou na G přes poledne samy na oběd, na procházku apod. Ale pokud již nepříjdou, musí přinést stejnou uvolněnku na poslední dopolední hodinu, jako když odcházejí z vyučování. Čili, pokud dítě potřebuje k doktorovi, tak: Píšeme mail třídní s avízem nepřítomnosti předem, dále uvolněnku na odchod, kterou učitel založí do TK a vymění za propustku pro vrátnou a následně do ŽK píšeme datum a počet hodin.(Což může být při různých půleních docela kvíz. Stejně jako rodiče často nevíme, kdy reálně končí... Mají střídavě tělák-dotovaná půlhodina z EU a bižuli-lab....) Čili 3x. Príma. Asi doručím škole plnou moc pro mého syna si podepisovat uvolněnky...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.