| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Uvedl jste (spíš nastínil) několik argumentů proti tomu, co si pod přirozenou hygienou nemluvňat představujete, nikoliv proti ní samotné. Já se diskusi vůbec nebráním, ale těžko se diskutuje s někým, kdo o věci ví jen málo (plus v mnohém se mýlí), a pokusy o vysvětlení považuje za napadání a překrucování. Reagovaly tři maminky, které PHN několik měsíců praktikují, měl jste příležitost se o PHN dozvědět víc. Škoda, že jí nevyužijete, původně jste působil jako někdo, koho to zajímá.

V literatuře o péče o dítě se běžně uvádí, že dítě je schopno ovládat svěrače a uvědomovat si potřebu až kolem 18. měsíce věku. Mnoho maminek nemá důvod o tom pochybovat, konečně ani já při prvním dítěti nepochybovala a čekala, až dítě dozraje. Druhé dítě mi ukázalo, že schopnost svěrače ovládat a uvědomovat si potřebu má od narození. Posléze jsem přečetla nějakou literaturu a dozvěděla se, že tuto schopnost musí mít vesměs všechny zdravé děti, jinak by se třetí svět topil ve fekáliích. Zas tak hluboko civilizace nesahá, aby nebozí Evropánci o tyto schopnosti přišli. Ale přichází o ni jednotlivé děti, pokud je necháme vyměšovat do plen. Je to jednoduché, schopnost, která se nepouživá, zakrní a vymizí. Jak tedy autoři této literatury na takový poznatek přišli? Zřejmě zkoumali jen děti, které byly inkontinenci naučeny balením do plen, a ano, u těch platí, že musí k opětovné kontinenci dozrát. Je to stejně absurdní, jako zkoumat vývoj řeči u dětí, které v senzitivním období (do 7 let věku) neměly příležitost slýchat lidskou řeč (např. vlčí děti), a vyvozovat z toho, že osvojení lidské řeči je pro většinu lidí nepřirozené, ba dokonce škodlivé. Jediný rozdíl je v tom, že vlčí děti jsou vzácné, kdežto inkontinenci naučené jsou skoro všechny děti kolem nás. Nelze ovšem přirozenost a prospěšnost vyvozovat z toho, co je obvyklé a normální, vždyť přece vidíme, jak se normy mění (např. přístup ke kojení se za 30 let otočil o 180 stupňů).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.