| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ještě něco bych chtěla napsat.

Neseděla jsem ve třídě tvé dcery, ale viděla několik ukázkových hodin na WŠ, včetně výuky v první třídě.
V epoše češtiny neprobírá učitel jen češtinu. Stejně jako i v jiných epochách je bráno učivo v souvislostech a prolínání všech předmětů toto zaručuje.
Konkrétně já jsem v češtině během epochy viděla i výtvarku, kdy děti modelovaly písmena z vosku a různými technikami je kreslily. Také na matematiku došlo. Děti počítaly kolik je ve slově hlásek a kolik písmen, o kolik písmen je které slovo delší, či kratší, než to předešlé ( tzn.sčítání a odčítání, aniž by děti zaznamenaly dril).
Už jsi o svých pochybách ( absence jednoho předmětu celý měsíc a následné zapomínání učiva), řekla učitelce?
Jak argumentovala?

Vadí ti, že dítě nemá učebnice. Mě zase vadilo, že starší syn učebnice měl a nikdy je neotevřel.
Děti na WŠ učebnice mají. Jsou to ty sešity, které si vytváří sami. Jsem přesvědčená o tom, že když si učebnici sama vytváříš, daleko víc si pak probrané učivo pamatuješ.
To ostatně platí i o vyučování v epochách. Neskáčeš z jednoho předmětu na druhý, stylem -dnes to probereme a zítra z učiva napíšeme písemku.
Viděla jsem pár ,,učebnic,, z vyšších ročníků a zírala jsem na ně s otevřenou pusou.

Absence známkování.
O čem vypovídá známka? O tom, jak jsem se dnes vyspala, zda mě bolí zub, nechápu učivo, které jsme probírali, jsem dnes v dobré kondici.....?
Není každý den posvícení.
Už by jsme měli pochopit, že učení se ,,pro známky,, je mimo mísu. Učivo musím chápat, vnímat v širších souvislostech, pamatovat si ho déle, než do příštího zkoušení, mít ho tzv. zažité, abych pak mohla získané vědomosti aplikovat v životě.
Tohle mi žádná známka nezaručí. Písemné hodnocení je pro mne více vypovídající. Díky němu vím, zda mé dítko v dané disciplíně prospívá, co mu jde víc a co méně.

Když je tvé dítko nemocné, nemáš se čeho chytit? V naší WŠ (předpokládám, že i v té vaší), mají rodiče s učitelkou schůzku každý měsíc.
Učitelka je (mimo jiné) seznámí s látkou, kterou bude další měsíc probírat.
Každý rodič má také na učitelku telefon a ona je vždy ochotná podat chybějící informace.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.


(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.